Konkurs matematyczny dla klas VI

matW czwartek 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z panią Kamilą Siciarską wzięli udział w XV Gminnym Konkursie Matematycznym na poziomie klas VI. Szkołę w Bolechowicach reprezentowała Paula Kaczmarzyk oraz Jakub Chatys i Damian Litwin. Oprócz naszej szkoły w konkursie wzięli udział także uczniowie ze Szkoły Podstawową im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kowali wraz z panią od matematyki Haliną Musiał oraz reprezentanci klas VI ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach wraz z panią Marzeną Janaszek.

Konkurs składał się z 10 zadań zamkniętych oraz 3 zadań otwartych. Cały test sprawdzał umiejętności, które uczniowie nabyli podczas nauki w szkole podstawowej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zdobywając:

II miejsce: Jakub Chatys

III miejsce: ex aequo Paula Kaczmarzyk i Damian Litwin

                Nagrodą dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie będzie wyjazd do Krakowa podczas którego poznają kolejne tajniki matematyki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz