Festyn z okazji Dnia Dziecka

Galeria

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Festyn z okazji Dnia Dziecka została wyłączona

IV klasa pomaga zwierzakom

Galeria

Dziś uczniowie klasy 4 wybrali się do schroniska Ogonki w Nowinach, aby odwiedzić bezdomne pieski i kotki. Podczas wizyty przekazaliśmy karmę oraz smakołyki zakupione za pieniądze zebrane podczas szkolnego kiermaszu pluszaków. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać ponad 467 zł, które przeznaczyliśmy na pomoc zwierzętom.

Dzieci okazały zwierzakom ogrom miłości, czułości i troski. Wielką atrakcją były spacery z pieskami — chętnych do trzymania smyczy było tak wielu, że każdy miał swoją chwilę na wspólny spacer z czworonożnym przyjacielem.

Uczniowie dowiedzieli się również, na czym polega adopcja zwierząt i jak odpowiedzialna jest opieka nad nimi. Niektóre pieski tak skradły serca dzieci, że najchętniej zabrałyby je ze sobą do domu.

Takie wizyty pokazują, jak wielkie serca mają dzieci oraz jak dużo empatii i wrażliwości okazują wobec zwierząt. W planach mamy już kolejne kiermasze i następne odwiedziny w schronisku — najbliższe planujemy we wrześniu

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania IV klasa pomaga zwierzakom została wyłączona

O miłości w muzeum…

Galeria

Dnia 26 maja uczniowie klas 3 i 4 wybrali się do Muzeum Narodowe w Kielcach, aby wziąć udział w niezwykłej wystawie oraz warsztatach poświęconych motywowi miłości. Była to wyjątkowa okazja do poznania różnych oblicz tego ważnego uczucia w sztuce i literaturze.

Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z motywem miłości obecnym w mitologii, malarstwie oraz rzeźbie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o bohaterach mitologicznych, podziwiały dzieła sztuki i odkrywały, jak artyści na przestrzeni wieków przedstawiali uczucia oraz relacje między ludźmi. Wizyta w muzeum była nie tylko ciekawą lekcją historii i kultury, ale również inspiracją do własnej twórczości.

W czasie warsztatów uczniowie wykonali piękne breloki w kształcie serca. Własnoręcznie przygotowane upominki stały się wyjątkowym prezentem dla ukochanych Mam z okazji ich święta. Dzieci włożyły w swoje prace wiele serca, kreatywności i zaangażowania.

Po pełnej wrażeń wizycie w muzeum uczniowie wraz z opiekunami udali się na pyszne lody do cukierni na kieleckiej Sienkiewce. Był to miły i słodki akcent kończący wspólnie spędzony dzień.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wspomnień. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów jako dzień pełen sztuki, radości i wspólnej integracji.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania O miłości w muzeum… została wyłączona

Europa i Ja

Galeria

20 maja klasa 4 wraz z panią Kasią zakończyła realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i Ja”, wykonując ostatnie projektowe zadanie.

Tego dnia nasza szkolna altana zamieniła się w prawdziwie niemiecki zakątek. Grillowaliśmy w niemieckim stylu, a głównym przysmakiem były typowe dla Niemiec pieczone kiełbaski — Bratwurst. Nie zabrakło również bardzo popularnej niemieckiej sałatki Kartoffelsalat, a także innych smakołyków: precli, słodyczy i łakoci pochodzenia niemieckiego.

Był to jednak nie tylko czas poznawania smaków Niemiec, ale również wspólnej zabawy, gier, śpiewu i tańca na świeżym powietrzu. To wyjątkowe chwile, podczas których mogliśmy pobyć razem trochę inaczej niż zwykle — pośmiać się, porozmawiać, pobawić i po prostu cieszyć swoją obecnością.

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci mogły w ciekawy, luźny i połączony z zabawą sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury Niemiec, ich położenia geograficznego, zabytków, tradycji, świąt oraz kuchni.

Takie wydarzenia zostają na długo w pamięci i w sercu… i jesteśmy pewni, że za kilka, a może kilkanaście lat, będą dla nas wszystkich pięknym i ciepłym wspomnieniem szkolnych chwil.

Bo najpiękniejsze wspomnienia rodzą się właśnie wtedy, gdy razem się śmiejemy, uczymy i tworzymy małe chwile, które z czasem stają się wielkimi skarbami.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Europa i Ja została wyłączona

Nasi sportowcy zwyciężają!

NASI UCZNIOWIE Z MEDALAMI MISTRZOSTW WOJEWODZTWA!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach Bartek i Artur Wawrzak spisali się „na medal” na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa U-16, które odbyły się w Ostrowcu Świetokrzyskim w dniu 17 maja 2026 roku.

Bartek Wawrzak zdobył trzy medale: dwa złote i jeden srebrny:

Bieg na 110 m.p. plotki – 15,76 s.

Pchnięcie kulą – 10,48 m.

Skok w dal – 6,03 m.

Młodszy brat Artur, zdobył srebrny medal w biegu na 100 metrów

100 metrów – 13,02 s

Uczniowie reprezentują obecnie Kielecki Klub Lekkoatletyczny.

Wielkie gratulacje dla chlopaków!

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Nasi sportowcy zwyciężają! została wyłączona

Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków

Galeria

19 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel, który miał na celu zachęcić do czynienia dobra i przestrzegania zasad dobrego wychowania.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków została wyłączona

Zbiórka zabawek

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Zbiórka zabawek została wyłączona

Kiermasz pluszaków

Galeria

Kiermasz Pluszaków dla Schroniska „Ogonki” w Nowinach

Uczniowie klasy 4 zorganizowali w naszej szkole wyjątkowy Kiermasz Pluszaków, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dla Schroniska „Ogonki” w Nowinach.

W przygotowanie akcji zaangażowali się nie tylko czwartoklasiści, ale również uczniowie z innych klas, którzy przynosili swoje pluszaki i maskotki przeznaczone do sprzedaży. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej kiermasz cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli. Kolorowe pluszaki bardzo szybko znajdowały nowych właścicieli, a atmosfera podczas sprzedaży była pełna radości i życzliwości

Dzięki wspólnym wysiłkom udało nam się zebrać aż 467,30 zł! Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych artykułów dla zwierząt ze schroniska. Zakupów dokona jeden z uczniów klasy 4, a następnie wspólnie wybierzemy się do schroniska, aby przekazać dary oraz odwiedzić bezdomne psiaki.

Nasza wizyta w schronisku zostanie również przedstawiona na stronie szkoły, aby wszyscy mogli zobaczyć, jak wielką pomoc udało się wspólnie zorganizować.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazane serce, zaangażowanie oraz wsparcie naszej akcji. Pokazaliśmy, że nawet mały gest może sprawić ogromną radość i realnie pomóc potrzebującym zwierzętom

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Kiermasz pluszaków została wyłączona

Mam Talent 2026

Galeria

SZKOLNY MAM TALENT

Szkolny konkurs dla dzieci „Mam Talent” odbył się w naszej szkole i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Miał on na celu przede wszystkim odkrycie talentów i pasji naszych uczennic i uczniów.

Mogliśmy usłyszeć i zobaczyć: występy taneczne, śpiew, grę na instrumentach muzycznych, pokazy sportowe, akrobatyczne, recytacje wierszy.

Nad przebiegiem konkursu sprawiedliwe werdykty podejmowało jury w skladzie Panie: Alicja, Anna i Agata.

Niesamowitą atmosferę sprawiła publiczność szkolna dopingując swoich faworytów.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie:

W młodszej kategorii obejmującej Klasy I-III kolejność była następujaca:

Zosia Kucharska – gra na akordeonie

Laura Misiara – pokaz taneczny

Gabrysia Snoch – recytacja wiersza

Jan Kasperek, Mateusz Polit – pokaz piłkarski

Kolejność w Klasach IV-VIII:

Maja Kmiecik – śpiew

Grupa Taneczna – Zuzia Kornecka, Milena Paczewska, Emilia Więcek, Blanka Zawadzka

Maja Molenda, Maja Hałas – taniec

Lena Polit – taniec

Mateusz Lisowski – gra na kontrabasie

Martyna Nawrot – recytacja

Paweł Cielibała – taniec

Gratulujemy wszystkim super występów oraz dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę

Podziękowania również dla Szkolnego Samorządu Uczniowskiego za pomoc w organizacji Szkolnego Mam Talent.

MZ

SP W BOLECHOWICACH

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Mam Talent 2026 została wyłączona

Święto Konstytucji 3 maja

3 maja – dzień dumy, historii i wspólnych wartości.

Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji, która była symbolem odwagi i troski o przyszłość państwa.

Niech to będzie czas refleksji, ale też radości z tego, kim jesteśmy.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Święto Konstytucji 3 maja została wyłączona