Sprawdzian kompetencji klasy III

operonW czwartek, 10 kwietnia o godz. 9.00 rozpoczął się Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Ogólnopolski test trzecioklasisty jest podsumowaniem pierwszego etapu edukacji. Sprawdzian podzielony był na część polonistyczną i matematyczną, które trwały po 45 minut. 
Trzecioklasiści przed rozpoczęciem pisania obejrzeli film terapeutyczny. Jego głównym bohaterem był Bratek, który pokazał dzieciom skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudził w nich poczucie siły oraz gotowość do wykonania zadania.

Sprawdzian jest pomocny w określeniu poziomu wiadomości i umiejętności uczniów, które opanowywali w ciągu trzech lat nauki zgodnie z wymaganiami określonymi w podstawie programowej. Dostarcza także wiedzy o tym, które umiejętności są przez uczniów opanowane na dobrym poziomie, a które wymagają utrwalenia, powtórzenia czy usystematyzowania.

Test z edukacji polonistycznej sprawdza takie obszary jak czytanie, pisanie i elementy wiedzy o języku, a z matematycznej liczenie i sprawność rachunkową, umiejętności praktyczne oraz rozwiązywanie zadań tekstowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz