PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII 

W kwiecień/maj 2018r. grupa „Tygryski” (4-latki) wraz z panią Sylwią Górską i panią Renatą Soboń z wielkim zaangażowaniem dołączyła do udziału w Projekcie Edukacyjnym „Porcja Pozytywnej Energii”.
Celem programu było kształtowanie u dzieci, nauczycieli właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu odpowiedniej ilości owoców i warzyw oraz dbanie o zdrowie fizyczne. 
Realizując projekt stosowano różnorodne formy. Punktem wyjściowym były zajęcia edukacyjne w oparciu o zestaw materiałów edukacyjno-dydaktycznych otrzymanych od organizatorów.
Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego stylu życia. Utrwaliły wiedzę na temat wartościowych produktów spożywczych, zdrowego odżywiania.
Owocowo – znaczy zdrowo. Z myślą o witaminkach wykonaliśmy smaczny i zdrowy koktajl owocowy. Uczestniczyliśmy także w zajęciach kulinarnych podczas których upiekliśmy muffinki.
Następnym punktem działań był przygotowany przez 4-latków teatr cieni pt. „Pan Pomidor”, na który zostały zaproszone wszystkie przedszkolaki. Swoje święto w tym dniu obchodził – pomidor. Aby było – wyjątkowo dzieci włożyły ubrania w kolorze czerwonym. Po przedstawieniu przyszedł czas na przekąski – oczywiście pomidorowe.
Ach! Dzień ten był ciekawy, wesoły i pouczający.
Po zrealizowaniu działań przystąpiliśmy do konkursu polegającego na przygotowaniu pracy o tematyce: „Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne”.
Dzięki udziałowi w projekcie „Porcja Pozytywnej Energii” Tygryski dowiedziały się jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz