Polska mówi aaa….

Dziś spotkaliśmy się w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej obchodzonego pod hasłem „Polska mówi aaa…”.
W naszym spotkaniu wzięli również udział pan Wójt Sebastian Nowaczkiewicz, pan wice Wójt Łukasz Barwinek, pan Dyrektor Ośrodka Zdrowia w Nowinach Jacek Chudzicki oraz pani pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Nowinach Jolanta Banak.

Dzisiejszy dzień miał na celu przypomnieć znaczenie zdrowia jamy ustnej dla ogólnego zdrowia człowieka i jego komfortu psychicznego. Zdrowe i białe zęby są naszą wizytówką, dlatego tak ważne jest aby od najmłodszych lat uczyć się prawidłowych nawyków i zasad dbania o zęby. Uczniowie klasy VII przygotowali dla młodszych uczniów program artystyczny, podczas którego przekazali swoim kolegom i koleżankom kilka rad i wskazówek, jak dbać o nasz uśmiech, aby pozostał piękny jak najdłużej. Nie zabrakło piosenek oraz super śmiesznego przedstawienia Baba Jaga u Dentysty. Niemałą niespodzianką był konkurs przygotowany przez p. dyrektora Jacka Chudzickiego dla uczniów klas starszych! Udział w konkursie przy Liczydle stomatologicznym dostarczył wiele wrażeń oraz doskonale sprawdził naszą wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Dziękujemy Panie Dyrektorze za kreatywność i zaangażowanie ! Zabawy było co niemiara!

Foto KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz