XVII Festiwal Teatralny pod hasłem: „Wiosna, Ach To Ty!”.

Udział Przedszkolaków z Bolechowic w XVII Festiwalu Teatralnym

 

30 marca 2017 roku przedszkolaki z Bolechowic wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w XVII Festiwalu Teatralnym pod hasłem: „Wiosna, Ach To Ty!”. Konkurs organizowany był przez Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe wspólnie  z Biblioteką  Centrum Kultury w Piekoszowie. Do konkursu przystąpiły zespoły ze szkół i przedszkoli z terenu gminy:  Piekoszów, Łopuszno, Strawczyn i Nowin.

Celem konkursu były:

  1. Popularyzacja twórczości teatralnej dzieci i młodzieży
  2. Rozwijanie kreatywności scenicznej dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych
  3. Wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami konkursu.

Poziom konkursowych zmagań był bardzo wysoki. Jury w składzie: Pelagia Rusiecka dyrektor żłobka gminnego, Barbara Głowala instruktor BCK oraz Mirosław Kowalski kierownik referatu oświaty w Urzędzie Gminy w Piekoszowie oceniało zgodność tematu
z regulaminem, sposób jego ujęcia, umiejętności aktorskie oraz zastosowane środki wyrazu artystycznego. Mali aktorzy mimo tremy starali się jak najlepiej odegrać swoje role, aby zdobyć uznanie komisji konkursowej. Najmłodsi uczestnicy Festiwalu dzieci 4- letnie
z Przedszkola Samorządowego z Bolechowic
przygotowane przez panią Anetę Gruszczyńską za swoją przepiękną inscenizację pt. „Przygoda małej pszczółkizdobyły III miejsce. Pozostałe grupy przedszkolne otrzymały wyróżnienia. Zaprezentowały się  w następujących spektaklach: grupa 6- latków „Biedronki” pod kierunkiem pani Ewy Krzysztofek „Wiosno nareszcie jesteś”, w którym dzieci zarecytowały wiersz o wiośnie oraz przedstawiły modę wiosenną, Grupa 5- latków „Motylki” przygotowane przez  panią Annę Marzec „Spóźnione bociany”. Za swoją ciężką prace przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

         „Nie jest łatwo przygotować zwłaszcza przedszkolaki do występu na scenie. To trudna sztuka, która wymaga wiele poświęcenia czasu i pracy”– mówił Jerzy Witkowski dyrektor ZOPI w Micigoździe – „Dlatego też podziękowania należą się  nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do przedstawień” – podsumował dyrektor wręczając tym samym pisemne podziękowania dla nauczycieli grup przedszkolnych.

Aneta Gruszczyńska

FOTORELACJA (KLIK)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz