Dzień Służby Zdrowia

Szlachetne zdrowie…

    Zdrowie to jedna z największych wartości w życiu człowieka. Od początku istnienia człowiek zadawał sobie pytania związane z chorobą, cierpieniem i śmiercią. Odpowiedzi na te pytania szukano w magii, w wierzeniach religijnych i w przyrodzie. Wpływały one na postępowanie ludzi i w ten sposób tworzyła się kultura zdrowotna.

      Według Światowej Organizacji Zdrowia, zdrowie to stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności. Można by najprościej powiedzieć, że zdrowie to stan, w którym czujemy się po prostu „dobrze”, czyli pełni radości, sił do pracy i nauki oraz spokoju w sercu i umyśle. Aby zrozumieć zdrowie prowadzone są liczne badania, które wskazują jak wiele zależy od samego człowieka. Aktywność fizyczna, właściwe odżywianie oraz dbałość o higienę(w szerokim rozumieniu: higienę ciała, umysłu i ducha) to podstawowe filary naszego zdrowia. Prawidłowe nawyki wyuczone od najmłodszych lat są gwarancją utrzymania dobrego zdrowia do późnej starości.Czasami jednak ten stan „ogólnego dobrostanu” zostaje zachwiany i wtedy udajemy się po pomoc do profesjonalistów, czyli Pracowników Ochrony Zdrowia, którzy 7 kwietnia mają swoje święto. To w tym dniu w sposób szczególny nasze myśli biegną w stronę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i do wszystkich, którzy dbają o zdrowie i życie nas wszystkich.  Aby podziękować im za podejmowany trud i ofiarność w ratowaniu zdrowia i życia drugiego człowieka, 7 kwietnia 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Bolechowicach został zorganizowany apel, na który zaproszono przedstawicieli służby zdrowia z terenu naszej gminy. Swoją obecnością na apelu zaszczycili nas: lekarz medycyny rodzinnej pan Piotr Świetlikoraz pani Jolanta Banach. Gości przywitała Pani Dyrektor Urszula Wierzbicka.

         Uczniowie klasy I, III„b” oraz VI (Sylwia Lasota, Piotr Zwierzchowski) wraz   z nauczycielkami: p. Moniką Osuch, p. Iwoną Wajnberger-Korban i p. Agatą Giełżecką opracowali scenariusz uroczystości zawierający wiersze, piosenki i inscenizacje promujące zdrowy styl życia. Najmłodsi uczniowie naszej placówki zaprezentowali się w inscenizacji „Klinika – Zdrowy maluch”, a starsi wcielili się w role bohaterów inscenizacji „Kazio u dentysty”. Dzieci zaśpiewały także piosenki zachęcające do spożywania witamin przez cały rok oraz dbania o zęby, które są naszą wizytówką. Na pożegnanie uczniowie wręczyli naszym  gościom  wiosenne stroiki.

Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia z okazji ich święta życzymy realizacji zawodowej oraz docenienia ich ciężkiej pracy na rzecz niesienia pomocy innym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz