Piegowaty Dzień :)

Piegowaty Dzień – 01.03.2017 r.

                                   

                                            Piegowate ciasteczka- na samą myśl o nich

                                                        pojawia się uśmiech na buzi !

Początek nowego tygodnia postanowiliśmy rozpocząć na wesoło. Na wszystkich twarzach przedszkolaków z Bolechowic pojawiły się piękne piegi – bo to był Piegowaty Dzień w naszym przedszkolu .W grupie 6-latków odwiedziła nas  Pipi Pończoszanka, która bardzo uatrakcyjniła nasze śmieszne zajęcia. Dzieci wysłuchały bajkę terapeutyczną o chłopcu , który po spotkaniu z biedronką bardzo polubił swoje piegi. Dzieciaczki  przeliczały piegi na chuście animacyjnej. Wyklejały również piegowatą  buzię  bohatera opowiadania  Adasia     z wykorzystaniem ekologicznego materiału kreatywnego. Na zakończenie wspaniałego dnia wszyscy wspólnie robili piegowate ciasteczka. To był wspaniały dzień wspomina wychowawczyni grupy ,,Biedronki” pani Ewa Krzysztofek   i pani Paulina Kasperek.

   W  tym dniu dzieci z grupy „Pszczółki” pod opieką pani Anety Gruszczyńskiej         i pani Renaty Soboń mogły doświadczy na własnej skórze jak to jest być piegowatym, bowiem wszystkim na twarzach pojawiły się namalowane piegi. 4-latki oprócz wspaniałej zabawy dowiedziały się, że piegi to nic wstydliwego, że wygląd nie jest najważniejszy, ale to kim jesteśmy. Rozmawialiśmy również o naszych uczuciach i emocjach. Każdy z nas codziennie je przeżywa. Emocje to silne przeżycia uczucia np.: gniewu, radości, strachu, smutku. Są dni, gdy tych emocji jest bardzo wiele, ale są też dni spokojniejsze, a nasze przeżycia mało intensywne. Na koniec malowaliśmy palcami piegi na portretach dzieci. Jak wiemy można mieć piegi na twarzach, a kropki na ubraniach. Osoby z piegami, które wywołują tyle skrajnych emocji mogą w tym dniu poczuć się szczególnie wyróżnione. Tego dnia bez wyjątku nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu, choć tak rzadko je dostrzegamy.
Są w literce „i”, kropkach biedronki a nawet zdobią kapelusz muchomora. W grupie 5 -latków pani Ania Marzec i pani Beata Krajewska przeprowadziły zabawy muzyczno-ruchowe z obręczami, chustą animacyjną i piłeczkami. Ponadto na zajęciach przypomnieliśmy sobie piegowatych bohaterów książek takich jak Pippi Langstrump, Pan Kleks czy Ania z Zielonego Wzgórza. Malowaliśmy sobie piegi farbą do malowania twarzy. Przeliczaliśmy kropki biedronki, które też są swego rodzaju piegami, by wykonać przygotowane karty pracy. Ćwiczyliśmy na zestawach układanek typu guzik z pętelką doskonale rozwijającymi spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia małego odkrywcy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci tego dnia były bardzo aktywne. Na zakończenie wykonaliśmy zdrowy, kropkowy poczęstunek  – „Biedronki”.    W tym dniu wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji nauczyli tego, że należy akceptować inność i być tolerancyjnym.

                                                                                                                                     Ewa Krzysztofek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz