*Mistrz Języka Niemieckiego

IMG_20160518_125053_resize

Dn. 18.05.2016  w Szkole Podstawowej w Kowali odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu językowego dla Uczniów klas V „Mistrz Języka Niemieckiego”. Naszą Szkołę reprezentowali: Tomasz Wróblewski, Piotr Zwierzchowski i Daria Sołtys wraz z opiekunem mgr Julitą Lasotą.

Konkurs składał się z dwóch części i zawierał 40 pytań. Na początek Uczniowie musieli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Trzeba było wykazać się znajomością podstawowej struktury administracyjnej Niemiec, Austrii czy Szwajcarii, zabytków czy ludzi ze świata muzyki i literatury niemieckiej. Następnie Uczniowie sprawdzili swoją znajomość gramatyki języka niemieckiego.

Na podkreślenie zasługuje to, że uczeń Tomasz Wróblewski zdobył wyróżnienie i tylko kilka punktów dzieliło go od podium. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody.

Uczniowie naszej Szkoły jednogłośnie orzekli, że udział w konkursie daje im możliwość dalszego rozwijania swoich umiejętności językowych oraz zdobycia nowej wiedzy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Gminnego Konkursu Języka Niemieckiego oraz Szkole Podstawowej w Kowali za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz