W zdrowym ciele – zdrowy duch

Rozgrywki sportowe SP Bolechowice - Samorządowcy 57

            W dniu 4 marca 2016 r. po raz kolejny, w ramach cyklu „Spotkania ze sportem” w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyła się Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków i Samorządowców Gminy Sitkówka – Nowiny. Imprezę rozpoczął Dyrektor Szkoły, pan Tomasz Gruszczyński, który serdecznie powitał przybyłych gości. Swoją obecnością i czynnym udziałem w zmaganiach sportowych zaszczycili nas Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka – Nowiny – pani Zofia Duchniak oraz Radni: Marcin Wojcieszyński, Łukasz Gryń, Małgorzata Wójtowicz, Michał Kurtek, Waldemar Kasprzyk i Eugeniusz Czerwiak.

Impreza ta na dobre zadomowiła się w środowisku lokalnym i jak zawsze w roli kibiców oprócz uczniów naszej szkoły, wystąpili również rodzice.

Głównymi celami jakie przyświecały imprezie były:
– integrowanie grup przedszkolnych,
– kształtowanie zachowań prozdrowotnych,
– zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej,
– ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie,
– wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

            W zawodach wzięło udział 23 przedszkolaków oraz 7 Samorządowców. Konkurencje polegały na wykonaniu zadań sportowych z zakresu gier i zabaw zespołowych, połączonych z torami przeszkód. Ćwiczenia wykonywane były zarówno przez najmłodszych, jak i przez dorosłych. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach: biegały, zbierały woreczki na czas, pokonywały tory przeszkód, rzucały piłeczką do celu, brały udział w sztafecie. Było gwarnie i wesoło, a emocje sięgały zenitu. Entuzjazm dzieci, ich postawa, ogromny duch walki widoczny był u wszystkich zawodników. Napięcie towarzyszące zawodom odczuwalne były także na trybunach. Emocje udzielały się wszystkim tym, którzy kibicowali i wspierali dopingiem swoich reprezentantów. Każdy starał się zdobyć choćby jeden punkt dla swojej drużyny, a ponieważ na takich typu zawodach nigdy nie ma wygranych i przegranych, wszyscy uczestnicy otrzymali takie same nagrody, wspaniałe dyplomy i słodycze przyniesione przez Samorządowców, dla których z kolei dzieciaki własnoręcznie, metodą orgiami, przygotowały pamiątkowe medale.

            – O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu  daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. – podkreślał Pan Dyrektor – Tomasz Gruszczyński.

            Dzieci świetnie się bawiły, natomiast dorośli mieli problemy z pokonaniem niektórych przeszkód. Pani Zofia Duchniak, biorąc udział w poszczególnych konkurencjach, podkreślała, iż:  liczy się radość i zabawa, a także fakt że może brać udział w sportowej zabawie razem z innymi koleżankami i kolegami oraz z najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy.”

Serdecznie dziękujemy opiekunom, rodzicom, Samorządowcom, a przede wszystkim dzieciom za tak wspaniały przebieg sportowej imprezy. Kolejna już niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz