Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Eliminacje szkolne

DSC_0249 b

              Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach od szeregu lat uczestniczy w organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, propagując wśród dzieci i młodzieży treści pożarnicze, a także treści związane z bezpiecznym zachowaniem. Turniej organizowany jest na kilku poziomach (szkół, gmin, powiatów, województw i kraju), w grupach wiekowych dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży zagadnień ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na terenach wiejskich udział w OTWP jest wstępem do działalności w młodzieżowych drużynach pożarniczych.

            W Naszej szkole dzieci mają prowadzone cykliczne spotkania z policjantami, strażakami PSP i OSP , ratownikami oraz nabywają niezbędne wiadomości teoretyczne i praktyczne na zajęciach wychowania technicznego, jak i turniejach związanych z bezpieczeństwem w domu i szkole. Dwa razy do roku uczestniczą także w próbnych ewakuacjach, mających na celu sprawne opuszczenie budynku szkoły w razie zagrożenia pożarem. Zajęcia te prowadzone są w naszej szkole przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, strażaka i nauczyciela w jednym – pana Michała Wcisło, oraz absolwenta naszej szkoły i obecnego naczelnika OSP Wola Murowana – Marcina Wojcieszyńskiego.

                Wzorem lat ubiegłych, 11-03-2016 roku na sali gimnastycznej w SP w Bolechowicach już po raz kolejny odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestniczyły w nim klasa V i VI – łącznie 19 uczniów z Naszej Szkoły . O bardzo dobrym przygotowaniu uczestników eliminacji do turnieju świadczy fakt, że konieczna była dogrywka, która to pozwoliła na wyłonienie 6 zwycięzców do eliminacji na szczeblu gminnym. Zwycięzcy będą reprezentowali szkołę na eliminacjach gminnych dnia 21-03-2016r. o godz. 8.00 w sali konferencyjnej gminy Sitkówka-Nowiny.

Są nimi :

1.Tomasz Wróblewski 20/20

  1. Michał Milcarz 18/20
  2. Gabriela Zwierzchowska 15/20
  3. Mikołaj Wcisło 14/20
  4. Kornelia Zając 12/20
  5. Adam Wcisło 12/20

Nad przebiegiem turnieju wiedzy OTWP czuwali:

  1. Tomasz Gruszczyński – OSP Kowala
  2. Marcin Wojcieszyński – OSP Wola Murowana
  3. Andrzej Kasperek – OSP Wola Murowana
  4. Michał Wcisło – OSP Tokarnia

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju dużej wiedzy, a szczególne gratulacje kierujemy do zwycięzców, życząc im powodzenia w kolejnych etapach konkursu.- mówił na zakończenie konkursu Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, a jednocześnie strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali, pan Tomasz Gruszczyński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz