Rozgrywki sportowe PSP w Kielcach z uczniami

logo-psp-duze     W środę w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyły się kolejne zajęcia w ramach cyklu spotkań ze sportem. Tym razem gośćmi specjalnymi byli STRAŻACY Z JEDNOSTKI RATOWNICZO – GAŚNICZEJ NR 3 W KIELCACH. Wraz z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej z klasy sportowej i najstarszą sportową grupą przedszkolaków ćwiczyli dowódca  pan kapitan MAREK DYK, starszy strażak ADRIAN KOZUB, młodszy aspirant PIOTR POLEWCZAK oraz ratownik medyczny pani KATARZYNA KLEPACZ.

Strażacy poprzez konkurencje sportowe pokazali dzieciom z czym na co dzień mają do czynienia w swojej pracy. W pierwszej konkurencji dzieci musiały przeciągnąć wąż strażacki na drugą stronę sali, a następnie założyć na niego pistolet tak jak to czynią strażacy podczas gaszenia pożaru. Następnie pokonywali tor przeszkód również trzymając wąż strażacki. W zadaniu tym musieli pamiętać, że podczas zagrożenia strażacy poruszają się nisko często na czworaka.  Strażacy muszą być silni więc uczniowie naszej szkoły z grup sportowych także wykazali się siłą przeciągając wąż strażacki i sprawdzając który zespół jest najsilniejszy. Wszystkie grupy walczyły bardzo dzielnie i długo nie można było wyłonić zwycięzców dlatego mali bohaterowie skorzystali z pomocy pana dyrektora TOMASZA GRUSZCZYŃSKIEGO i uczniów ze starszych klas. Konkurencje sportowe zakończyły się ratowaniem pluszaka, po którego dzieci musiały wejść na szczyt strażackiej drabiny. Wszyscy uczniowie wykonali zadanie i miś został uratowany.

Na zakończenie pani Katarzyna przeprowadziła wśród zawodników quiz o bezpieczeństwie i pracy straży pożarnej. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem i każde z nich dostało w nagrodę odblask, który zapewni im bezpieczeństwo podczas drogi do i ze szkoły. Ponadto strażacy podarowali także upominki dla każdej grupy.

Była to wspaniała i żywa lekcja poza granicami sal lekcyjnych, dzięki której wszyscy otrzymali cenne wskazówki i dobre rady. – mówił po zakończeniu zawodów, pan dyrektor – Tomasz Gruszczyński.

Natomiast dowódca jednostki, pan kapitan Marek Dyk, bacznie obserwując zaangażowanie dzieci we wszystkie konkurencje, stwierdził, iż – to spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie…?

Kolejne spotkanie z służbami mundurowymi już niebawem. Tym razem rywalizować z najmłodszymi będą żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Pan Dyrektor, nauczyciele oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Bolechowicach składają serdeczne podziękowania STRAŻAKOM Z JEDNOSTKI RATOWNICZO – GAŚNICZEJ NR 3 W KIELCACH za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz