Próbna ewakuacja w szkole i przedszkolu

Ewakuacja 12

16 września bieżącego roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w  Bolechowicach rozległ się sygnał alarmowy  informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy,  zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia, opuścili budynek szkoły, udając się na boisko szkolne.
Wychowawcy klas zdali raport o frekwencji dyrektorowi szkoły:

Ogółem uczniów w szkole: 143

Obecnych: 122

Nieobecnych: 21

Ogółem pracowników szkoły: 27

Obecnych: 26

Nieobecnych: 1

Po odebraniu  raportów  o przebiegu ewakuacji, dyrektor szkoły odwołał alarm. Ewakuacja przebiegła w sposób sprawny i szybki. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji  czuwali: Komendant Główny OSP w Sitkówce – Nowinach- pan Jerzy Kurek, strażacy z OSP w Woli Murowanej- Marcin Wojcieszyński, Tomasz Krupa, Zbigniew Zawadzki, jak również policjanci z Komendy Miejskiej w Chęcinach, pani Marzena Marszałek i Andrzej Król. Przeprowadzona sprawnie ewakuacja pokazała, że  pracownicy szkoły przygotowani są do postępowania na wypadek pożaru. Akcja przeciwpożarowa była dużym przeżyciem dla uczniów naszej szkoły oraz dla przedszkolaków.
Następnie na podwórku szkolnym strażacy przeprowadzili pokaz udzielania pomocy osobie poszkodowanej w pożarze. W rolę poszkodowanego wcielił się nauczyciel wychowania fizycznego- pan Maciek Świt.
Dzięki tak profesjonalnie przeprowadzonym pokazom ratowniczym, uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Ewakuacja spełniła wszystkie swoje założenia, bo jak twierdzi Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach- Tomasz Gruszczyński:

Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach serdecznie dziękują strażakom z jednostki OSP z Woli Murowanej   za udział w ćwiczeniach ewakuacyjnych  i przeprowadzenie pokazu ratowniczego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz