Specjalni Goście przedszkola

policjant 25

Policjanci z Komendy Miejskiej w Chęcinach, pani Marzena Marszałek i Andrzej Król udali się z wizytą do naszych przedszkolaków. Już w wejściu witały ich uśmiechnięte buzie dzieci. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy oraz o zagrożeniach na drodze. Przekazali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić maluchy przed różnego rodzaju zagrożeniami. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię i apelowali o ostrożność na drogach. Przypominali również o noszeniu elementów odblaskowych, które zapewniają lepszą widoczność a przez to większe bezpieczeństwo na drodze.

Organizując spotkania z najmłodszymi policjanci chcą przełamywać bariery i stereotypy związane z mundurem, które na przestrzeni lat utarły się w naszym społeczeństwie. Dzieci powinny wiedzieć, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców oraz egzekwowanie prawa ale również pomoc tym wszystkim którzy jej potrzebują. Dlatego od dzisiaj na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach serdecznie dziękują policjantom z Komendy Miejskiej w Chęcinach za udział w ćwiczeniach ewakuacyjnych  i przeprowadzenie pogadanki z przedszkolakami naszej szkoły.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz