Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

        144 wykonawców z Polski, Ukrainy i Białorusi brało udział  20 Edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To największy tego typu przegląd kolęd i pastorałek w kraju.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu, którego przebieg jest dwuetapowy. W pierwszym etapie występują wszyscy uczestnicy spełniający wymagania formalne. Przesłuchania odbywają się w grudniu w 39 miastach w Polsce i 3 na Ukrainie oraz na Białorusi. W drugim, styczniowym etapie w Będzinie biorą udział najlepsi uczestnicy pierwszego etapu, bez względu na reprezentowaną kategorię. I właśnie do drugiego etapu przeszedł Michał Milcarz uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Bolechowicach. Michał zaśpiewał kolędę „Ach ubogi żłobie” oraz pastorałkę „Kołysanka dla dzieciątka”. Przesłuchania odbyły się w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Na festiwalu Michał był jednym z ośmiu uczestników reprezentujących województwo świętokrzyskie. Podczas koncertu towarzyszyli mu nauczyciel prowadzący p. M. Misztal, Pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński oraz wójt gminy Sitkówka – Nowiny p. Stanisław Barycki. Pan Wójt ufundował chłopcu nagrodę w postaci tabletu za zakwalifikowanie się do tego etapu konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom artystyczny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz