Chronimy najmłodszych – spotkanie z profilaktyką

W czwartek 30.01.2014r. w SP w Bolechowicach odbył się apel profilaktyczny zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Annę Koprowską będący podsumowaniem zrealizowanych zajęć z zakresu agresji, przemocy oraz  wpływu wywieranej presji wśród rówieśników. Uczniowie klas I – VI aktywnie brali udział w quizie dotyczącym tej tematyki  bezbłędnie odpowiadając na zadawane pytania.  

            Kolejnym etapem była prezentacja plakatów wykonanych przez uczniów klas IV – VI, którzy w oparciu o wykonane samodzielnie ilustracje rzeczowo wyjaśnili młodszym kolegom dlaczego dzieci i młodzież nie powinny pić alkoholu.

            Dzięki wspólnej pracy w grupach na poprzedzających zajęciach warsztatowych w ramach godzin wychowawczych z pedagogiem szkolnym uczniowie mieli większą swobodę wypowiadania się na forum szkoły.

Z zaciekawieniem dla wszystkich przedstawili problematykę wpływu alkoholu na młody, jeszcze rozwijający się organizm z uwzględnieniem rozwoju biologicznego i psychologicznego z naciskiem na nieodwracalne skutki i trudności w uczeniu się, myśleniu i zapamiętywaniu.

Na zakończenie p. Anna Koprowska zaznaczyła iż alkohol powoduje również zaburzenia świadomości i może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje zwłaszcza dla  pijanych kierowców.

Apel szkolny usystematyzował zdobytą wiedzę w pierwszym semestrze roku szkolnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz