Z wizytą w TVP i radiu

Dzień 24 października 2012 roku z pewnością niejednemu uczniowi naszej szkoły na długo pozostanie w pamięci, a to dlatego, że po raz pierwszy odkrywaliśmy kulisy pracy znanych nam dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych TVP 3 Kielce i Polskiego Radia Kielce, które 2 października obchodziło 60-tą rocznicę powstania. O 10.00 uczniowie klas IV-VI wraz z paniami Katarzyną Pabian, Sylwią Skrzyniarz, Justyną Wielgus i Martą Czwartosz-Mołas udali się na fascynującą wycieczkę w świat kamer, kabli, mikrofonów, wozów transmisyjnych i odbiorników radiowych. Jako, być może, przyszli dziennikarze, mieliśmy szanse z bliska przyjrzeć się tworzeniu INFORMACJI, SERWISÓW POGODOWYCH oraz audycji radiowych, nad którymi pracuje wiele osób. Nie jest to, jak przekonali się na własnej skórze uczniowie Damian Litwin i Katarzyna Jaroń, takie proste zajęcie. Trudno zsynchronizować ruchy ciała z czytaniem tekstu z promptera i jeszcze ładnie się przy tym uśmiechać do prawidłowej kamery.

Udało nam się zwiedzić studio INFORMACJI reżyserkę, miejsce skąd koryguje się wszelkie błędy w wiadomościach, montażownię oraz charakteryzatornię, gdzie stylistki oraz makijażystki dbają o nieskazitelny wygląd prezenterów. Duże wrażenie zrobiło na nas spotkanie wielu znanych osób, np. Moniki Gałązki, Aleksandry Żaczek. Największą jednak furorę w naszym klasowym gronie zrobiła dziennikarka TVP 3 Kielce – pani Elżbieta Dziewięcka, która chętnie robiła sobie z nami zdjęcia. Zaraz po wyjściu z siedziby TVP 3 pospieszyliśmy do Polskiego Radia Kielce, a oprowadzała nas po nim, znana z prowadzenia Radiowego Koncertu Życzeń – pani Lucyna Bukato. Tu również mieliśmy okazję zapoznania się ze specyfiką pracy dziennikarzy radiowych. Na żywo obserwowaliśmy jak powstaje i w jaki sposób realizowany jest serwis informacyjny. Odwiedziliśmy studio nagrań i pomieszczenie, gdzie montuje się ścieżki dźwiękowe audycji radiowych.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem przyjęcia nas przez radiowców i pracowników telewizji. Pełni wrażeń jeszcze długo z ekscytacją przeżywaliśmy spotkanie w radiu i telewizji. Naszym zdaniem tego typu wyprawy są niezwykle potrzebne i rozwijające, poszerzają wiedzę dzieci na temat różnych zawodów i otwierają na społeczne działania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz