Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 30.10.2012 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”.
W uroczystości tej udział wzięli m.in. Pan Stanisław Barycki Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Pan Tomasz Gruszczyński – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, Pani Alina Banasik – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Nowinach, Pani Wiesława Janus – Radna Gminy Sitkówka-Nowiny, Sołtysi Pan Zbigniew Jantura, Pan Władysław Zapała, oraz przyjaciel szkoły Pan Sylwester Skulski. Oprócz wyżej wymienionych gości publiczność stanowili najbliżsi naszych przedszkolaków – rodzice wraz z dziadkami.
Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, ponieważ nigdy wcześniej nie występowały przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci z grup Pszczółki, Motylki, Biedronki podeszły do tego zadania z entuzjazmem, przez wiele dni pod kierownictwem pań Ewy Krzysztofek, Moniki Osuch, Anny Marzec i Anety Gruszczyńskiej uczyły się piosenek, wierszy i tańców, poznały prawa i obowiązki przedszkolaka, jego pracowników, otoczenie, koleżanki i kolegów.

Gdy nadszedł dzień pasowania dzielnie wykonały swoje zadania pokazując, że są już prawdziwymi przedszkolakami. Jako pierwsze zaprezentowały się 3-latki, których wyróżniały wspaniałe stroje krasnoludków. Następnie wystąpiły „Motylki” i „Biedronki” przedstawiając ciekawy program artystyczny. Dziewczynki z najstarszej grupy pod kierownictwem Pani Ewy Krzysztofek wcieliły się w modelki i zaprezentowały pokaz mody. Swoimi umiejętnościami wokalnymi wykazał się również 5-letni Karol Szymonek śpiewając piosenkę Cascady „I can’t stand it.”

Dzieci pasowane odpowiedziały na trudne pytania, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Pasowania dokonał Pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński, a Wójt Gminy Pan Stanisław Barycki w asyście Dyrektora PS w Nowinach Aliny Banasik, pogratulował każdemu przedszkolakowi i wręczył pamiątkowy dyplom wraz z koszem cukierków i książką z bajkami. Łakociami dzieci zostały obdarowane także przez przedstawiciela Rady Gminy i sołtysów naszych miejscowości obecnych na uroczystości. Można było też spróbować przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych dzielnych przedszkolaków.
Oprócz tego wszyscy przybyli goście i rodzice mieli możliwość obejrzenia prac wykonanych przez dzieci podczas pobytu w przedszkolu. Wspólnie z rodzicami dzieliły się swoimi wrażeniami i refleksjami.

My jako wychowawczynie grup odczuwamy do dziś dumę z tego dnia, a wszystkim przedszkolakom życzymy uśmiechu na każdy dzień.

„Pierwszaki 2012” na stronie Echa Dnia – galeria
„Pierwszaki 2012” na stronie Echa Dnia – wideoreportaż

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz