Europejski Dzień Języka

Dnia 5 października odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języka. Uczniowie klasy VI pod opieką nauczyciela języka niemieckiego – Katarzyny Ściana, przygotowali z tej okazji akademię.
Głównym celem tej imprezy było zaprezentowanie wybranych krajów europejskich pod względem położenia geograficznego, klimatu, stolic, największych zabytków, ciekawostek i cech charakterystycznych danego kraju. Państwa UE prezentowane przez uczniów to Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Grecja, Węgry, Rosja.
Każdy z uczniów biorący udział w przedstawieniu, własnoręcznie wykonał plakat dotyczący kraju, który przedstawiał. Uczennica Weronika Stokowiec zaprezentowała w języku niemieckim wiersz wybitnego niemieckiego pisarza epoki romantyzmu Johanna Wolfganga Goethego pt. „Erlkönig” – „Król Olch”.
Również dzieci z klasy I (przygotowane przez p.S.Skrzyniarz) pięknie zaśpiewały piosenkę w języku angielskim “My Rainbow”. Klasa VI wspólnie wykonała piosenkę w języku niemieckim.
Na zakończenie odbył się quiz w formie pytań związanych z tematyką Dnia Europejskiego dla uczniów siedzących na widowni. Ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania, zostali nagrodzeni przez Pana Dyrektora.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz