Wybory do Samorządu Szkolnego 2022-2023

19 października 2022 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Bolechowicach  odbyły się wybory do Uczniowskiego Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję dzień wcześniej przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu wyborczym na sali gimnastycznej. W tym roku szkolnym zgłosiła się rekordowa ilość –  ośmioro kandydatów, którzy zaprezentowali swój program  przed całą szkołą. W wyborach wystartowali: Maja, Gabrysia K., Lena, Kinga, Gabrysia Y., Wiktoria  Aleksandra i Wiktor
Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” , „nocowanie w szkole” „większa ilość dyskotek”,  turnieje „e-sportu” Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata na specjalnej karcie do głosowania. Nad prawidłowością wyborów czuwali opiekunowie samorządu: Michał Ziernik i Karol Styrcz. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Najwięcej emocji przyniosła chwila, w której opiekunowie Samorządu przy całej społeczności szkolnej otworzyli urnę do głosowania i liczyli głosy.
Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy VII: Maja Pindral, która zdobyła 35 głosów. Zastępcą przewodniczącego został Wiktor Koczotowski – 25 głosów, a Sekretarzem Samorządu Gabriela Yordanova – 24 głosy. W sumie oddano 106 głosów.
Tej trójce serdecznie  gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska. Pozostałych kandydatów  zapraszamy do włączenia się w działalność Samorządu Szkolnego. Już wkrótce pierwsze spotkanie nowopowstałego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego!

Galeria zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.