Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Galeria zdjęć

27 kwietnia dzieci 5 i 6 letnie wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Podczas zajęć strażacy w sali edukacyjnej „OGNIK” przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Jednym z celów było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa przeciwpożarowego poprzez prowadzenie bezpośrednich działań praktycznych podnoszących wiedzę i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. Prowadzący zaprezentowali; kuchnię, w której „powstał pożar” kuchenki gazowej, pokój dzienny w którym „zapalił” się telewizor i choinka, oraz łazienkę z piecykiem gazowym i „niesprawną” wentylacją. Przedszkolaki  wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Strażacy wytłumaczyli dzieciom:

                                                               
•   jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem),

•   jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń,

•  do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego,

•    jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Prowadzący zaprezentowali również wozy strażackie, omówili wyposażenie, a na zakończenie wykonali zjazd po metalowe rurze, co wywołało ogromną radość i aplauz wśród dzieci. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.

Dziękujemy Pracownikom Straży Pożarnej w Kielcach za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.