Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków, który przypada na dzień 26 września,  stał się okazją w naszej szkole do przeprowadzenia ciekawej lekcji języka niemieckiego. Z tej okazji każda klasa na lekcję języka niemieckiego przygotowała projekt. Klasa IV pochwaliła się tym, że potrafi przedstawić się po niemiecku, chociaż dopiero rozpoczęła naukę tego języka. Klasa V – przygotowała projekt na temat „Co jesz na przerwie?”. Ich zadaniem było przynieść na lekcję i nazwać w języku niemiecku to co jedzą na przerwie. Julia Cielibała zdobyła się na odwagę i pochwaliła się swoimi umiejętnościami językowymi. Klasa VI wspaniale nazywała części ciała w języku niemieckim. Najlepsi uczniowie
w znajomości słownictwa okazali się: Klaudia Koczotowska, Robert Woś, Agata Karbownik, Franciszek Pabjan, Adrian Kozieł i Marcel Sala. Klasa VII prezentowała szczegółowe informacje o sobie na temat hobby i zainteresowań, rodzeństwa i szkoły. Hania Sobczyk
i Amelka Kuś
mogą poszczycić się swoimi umiejętnościami językowymi. Natomiast klasa VIII opowiadała o tym, co jest ważne podczas wymiany uczniowskiej. Cechy dobrej wymiany bezbłędnie wymieniła Julia Kruk, wspaniałe poradzili sobie Wiktor Gruszczyński i Dawid Łataś.

Gratulujemy wszystkim uczniom udanego Dnia Języków. Zajęcia przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego p. Bożena Libera.

Galeria zdjęć do zobaczenia na facebookowym profilu naszej Szkoły: https://www.facebook.com/ZPOBOLECHOWICE/?view_public_for=1818107288459348

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.