„Od przedszkola do Profesora”

„OD PRZEDSZKOLA DO PROFESORA”

Ruszył projekt edukacyjny realizowany w naszej placówce pt. „Od przedszkola do Profesora”. Jak sama nazwa wskazuje został opracowany głównie z myślą o dzieciach
w wieku od 4 do 6 lat. Są to swego rodzaju warsztaty naukowe stworzone po to, by w jak najprostszy możliwy sposób, wyjaśnić przedszkolakom zjawiska przyrodnicze występujące w otaczającym nas świecie. Pierwszy projekt nosi nazwę „Światło” i składa się z siedmiu oddzielnych warsztatów, na których dzieci będą kolejno odkrywać i zgłębiać tajemnice światła.

Zajęcia pierwsze „Co to takiego światło ?” mamy już za sobą. Po pierwszych zajęciach znamy już prosty sposób na zapamiętanie kolorów tęczy wg odpowiedniej kolejności. Pojawiły się również pierwsze eksperymenty z zakresu światła i cienia. Podczas zajęć dzieci były bardzo aktywne i zainteresowane. Wspólnie z panem Piotrem wyrażamy nadzieję, że program „Od przedszkola do Profesora” zaspokoi dziecięcą ciekawość, przyczyni się do poszerzenia wiedzy przyrodniczej, rozwinie aktywność poznawczą i analityczną naszych podopiecznych.

Kolejne zajęcia odbędą się kolejno: 26.11.2019 r., 10.12.2019 r.

FOTOGALERIA 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz