Dzień kropki

16 września 2019r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem podjętych działań było zintegrowanie dzieci młodszych i starszych, rozbudzenie wiary w siebie i własne możliwości oraz wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
W imprezie wzięły udział przedszkolaki i uczniowie klas I – VIII, którzy zgodnie z obowiązującą w tym dniu tradycją włożyli garderobę w kropki. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej ozdobionej wielobarwną dekoracją wykonaną z kółek i kropek bajkowej przepięknej scenerii.


Organizatorami imprezy była Anna Koprowska, Justyna Wielgus oraz Monika Osuch – Pyczek. Natomiast gospodarzami programu klasa VI, która w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu edukacyjnego „Każdy z nas jest inny, równy i wyjątkowy”. Wprowadzeniem do tematu była krótka historia o znaczeniu i pochodzeniu Międzynarodowego Dnia Kropki oraz występ kl. VI w inscenizacji teatralnej pt. „O skrzaciku Kropeczce”
Dzieci i młodzież obejrzały również film rysunkowy pt. The dot”, gdzie główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Kolejnym punktem programu był udział w ogłoszonym wcześniej konkursie pod hasłem „Kropkowe kreatywności”. Przed zgromadzoną publicznością i powołaną komisją jury, dzieci prezentowały swoje zdolności i talenty w śpiewanych piosenkach lub samodzielnie ułożonych na tę okazję wierszach. Kryteria oceny uczestników obejmowały pomysłowość, kreatywność, prawidłową dykcję , interpretację utworu oraz inne walory artystyczne.
Wszystkie występy indywidualne, grupowe i klasowe były znakomitą okazją do wzbogacania dziecięcej wyobraźni i pobudzania aktywności twórczej.
Uczniowie poszczególnych klas mogli również puścić wodze swojej fantazji podczas zabawy z „Kropkowymi orgiami”. Z otrzymanych zestawów kolorowych kółek z papieru układano własne kompozycje płaskie na określony jak i dowolny temat.
Na zakończenie zorganizowano wystawę prac oraz rozstrzygnięto konkurs „Kropkowe kreatywności”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. To był niezapomniany dzień pełen radości, pomysłowości i zabawy.

FOTOGALERIA KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz