TYDZIEN KULTURY JĘZYKA

Wolność i niepodległość języka, to wolność i niepodległość umysłu – pod takim hasłem obchodzony był w tym roku XXVII już Tydzień Kultury Języka. Wydarzenie rozpoczęło się w miniony poniedziałek 11 marca 2019 r.
Celem Tygodnia Kultury Języka jest budowanie świadomości dotyczącej roli języka ojczystego w życiu osobistym, zawodowym i społecznym, przygotowanie uczniów do świadomego uczestnictwa w kulturze, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w życiu codziennym i podczas wystąpień publicznych.

Nasza szkoła także aktywnie włączyła się w obchody TKJ . Podjęto szereg inicjatyw promujących kulturę języka w naszym życiu. Mogliśmy np. codziennie na długiej przerwie w bibliotece szkolnej poczytać głośno wraz z panią bibliotekarką , na języku polskim wzbogacać zasób naszego słownictwa, korzystając ze słowników języka polskiego i słownika wyrazów obcych, zaprezentować nasze umiejętności plastyczne i wiedzę czytelniczą biorąc udział w konkursie plastycznym pod hasłem: Bohaterowie naszych lektur, jak również wykazać się umiejętnościami literackimi pisząc opowiadanie, pamiętnik lub artykuł na temat: To wydarzyło się w szkole.
Tydzień Kultury Języka zakończyliśmy w piątek 15 marca rozstrzygnięciem konkursu plastycznego oraz seansem filmowym „Pan od muzyki”.
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego już niebawem.

FOTO KLIK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz