Jasełka w naszej szkole

Magia Świąt Bożego Narodzenia jest niepowtarzalna i wyjątkowa, sprawia, że oczekujemy na te chwile z niecierpliwością i przepełnieni radością. To także czas refleksji, nadziei, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów.

             19 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które co roku są pięknym i wzruszającym widowiskiem zrzeszającym całą społeczność lokalną. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, zastępca Wójta Łukasz Barwinek, Przewodniczący Rady Gminy p. Zbigniew Pyk, p. Zenon Janus, p. Eugenia Lange.

            W przedstawieniu pt.„Wigilia w autobusie” wystąpili uczniowie klasy VII i VIII przygotowani pod kierunkiem p. Anny Koprowskiej i p. Iwony Wajnberger – Korban.

„Niech Boże Narodzenie zbliży nas wszystkich do siebie” tak brzmiało przewodnie hasło tegorocznego przedstawienia. Tematyka była ściśle związana z ówczesnym problemem życia,  które nabrało dużego rozpędu i nieustannego biegu. Ludzie w natłoku spraw i obowiązków coraz rzadziej zwracają uwagę na drugiego człowieka.

           Zupełnie sobie obcy, wracają jednym autobusem dalekobieżnym do domu na święta i można powiedzieć, że tylko to ich łączy, każdy chce zdążyć na kolację ze swoją rodziną. Są zmęczeni i poirytowani, z byle powodu wybuchają sprzeczki. W gniewie  i złości padają przykre, całkiem niepotrzebne słowa. W tym kulminacyjnym momencie autokar psuje się i ku zdumieniu wszystkich pasażerów zatrzymuje się w zupełnie szczerym polu, z dala od cywilizacji.

             Kolejne wydarzenia uświadamiają wszystkim, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Awaria i dłuższy postój w oczekiwaniu na pomoc drogową oraz  świadomość wspólnej wieczerzy wigilijnej z dala od domu jednoczy pasażerów i skłania do głębszych refleksji nad sobą. W chwili zadumy odzywają się głęboko na dnie w sercu skrywane odruchy  ludzkiej życzliwości, dobroci serca, bezinteresownej pomocy i przebaczenia. Wspólny cel, zaangażowanie i chęci, współpraca oraz uprzejmość ludzka wszystko to nabiera niezwykłej mocy zdolnej do pokonania  wszelkich słabości i  przeciwności losu.

            Odpowiedni nastrój podkreślała dekoracja zimowej aury, gra świateł  oraz kolędy „Śpij dziecino mała”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Wśród nocnej ciszy” oraz piosenki świąteczne pt. „Jest taki dzień” oraz „Magia świąt” zaśpiewana w duecie przez uczennice Sylwię Lasotę i Julię Kruk, w wykonaniu zespołu wokalnego prowadzonego przez  p. Alicję Lasotę.

          W inscenizacji szczególną rolę odegrał „taniec aniołów” wskazujący drogę do stajenki, w które wcieliły się dziewczęta z klasy V, przygotowane pod kierunkiem p. Anny Koprowskiej. a także najmłodsi uczniowie klas I – III, przygotowani przez wychowawców  Agnieszkę Porzucek, Agnieszkę Wypych i Magdalenę Misztal – Iwan, .którzy przyszli do Jezusa i panienki śpiewając „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Skrzypi wóz”.

Na zakończenie pani Dyrektor Urszula Wierzbicka podziękowała nauczycielom za przygotowanie pięknych w swej wymowie Jasełek, zaproszonym gościom, rodzicom  i uczniom za przybycie życząc wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Do życzeń przyłączyli się również nasi zaproszeni goście. W podarunku Wójt Sebastian Nowaczkiewicz przekazał na ręce pani Dyrektor słodycze dla wszystkich dzieci.

Fotogaleria klik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz