Zostań fundatorem sztandaru i tablicy pamiątkowej!!!

” Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”   Henryk Sienkiewicz BAJKA

Zostań fundatorem sztandaru i tablicy pamiątkowej!!!

W związku z nadaniem imienia I Kompanii Kadrowej – Zespołowi Placówek Oświatowych w Bolechowicach, w imieniu całej społeczności szkolnej zwracamy się z prośbą o finansowe wsparcie, które pozwoli na ufundowanie sztandaru i przekazanie go szkole dnia 24 listopada 2018 r  w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Sztandar jest jednym z najważniejszych symboli szkolnych,  a jednocześnie symbolem „małej ojczyzny” – najbliższego środowiska. Dlatego uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego wymagają zachowania powagi i odpowiedniej postawy. Szkoła występuje ze sztandarem podczas najważniejszych uroczystości szkolnych: rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, Święta Patrona, uroczystości patriotyczno-religijnych, innych uroczystych apeli, a także poza szkołą: na zaproszenie innych szkół i instytucji oraz podczas uroczystości państwowych i religijnych.

Sztandar będzie nam towarzyszył podczas chwil szczególnie ważnych i uroczystych. Wokół sztandaru i przy tablicy będziemy się gromadzić i jednoczyć zarówno w chwilach radosnych jak i smutnych. Uprzejmie więc prosimy o dobrowolne darowizny finansowe na rzecz ufundowania sztandaru i tablicy pamiątkowej dla naszej placówki.

Każdy, kto będzie miał możliwość i chęć włączenia się w tę  niecodzienną  akcję może zostać jednym z fundatorów sztandaru lub tablicy pamiątkowej.

Wszyscy darczyńcy zostaną wpisani do księgi fundatorów, a ofiarodawcy kwot od 300 zł – wzwyż zostaną uhonorowani symbolicznym gwoździem z wygrawerowanym na główce imieniem i nazwiskiem lub nazwą fundatora, przybitym do drzewca sztandaru.  Przybicie gwoździ do drzewca sztandaru będzie elementem uroczystości jego wręczenia oraz odsłonięcia tablicy, na którą to,  już teraz serdecznie zapraszamy.

Wpłaty prosimy dokonać na konto 17849300040040047073320001 z dopiskiem na sztandar oraz tablicę pamiątkową

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i łączymy wyrazy szacunku. – Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz