Projekt językowy w ramach Programu English Teaching!

 Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała grant finansowy

w wysokości  10 tysięcy złotych z programu English Teaching!

 Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności , a jego  krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Projekt zatytułowany jest School English Club, którego koordynatorem jest – p.Sylwia Skrzyniarz, będzie trwać przez dwa semestry od września 2018 do czerwca 2019 roku.

Projekt zakłada rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem obcym, z naciskiem na rozumienie oraz skuteczne i aktywne komunikowanie się. Kolejnym równie ważnym aspektem jest pogłębienie wiedzy i świadomości interkulturowej a także zainteresowania uczniów kulturą angielskiego obszaru językowego.

W tym celu zostały zaplanowane liczne działania poczynając od dodatkowych różnorodnych zajęć językowych  a kończąc na organizacji dodatkowych imprez, wycieczek i konkursów. Uczestnicy będą mieli okazję kontaktu z językiem angielskim m.in.poprzez udział w wycieczce z przewodnikiem w języku angielskim oraz spotkania z native speakerami. Odbędą się spotkania kulinarne, wspólne czytanie i wirtualna wycieczka po Londynie oczywiście wszystko w języku angielskim :).

Działania projektu umożliwią połączenie nauki z zabawą oraz wykorzystanie dodatkowych umiejętności uczniów takich jak na przykład zdolności artystyczne (uczestnicy wezmą udział w przedstawieniu) czy zainteresowanie technologią informacyjno-komunikacyjną (poprowadzą stronę internetową na potrzeby projektu).

Otrzymany grant zostanie wykorzystany m.in. do wyposażenia sali językowej. Zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego, gry językowe, książki w języku angielskim (w celu stworzenia biblioteczki szkolnej) i wiele, wiele innych anglojęzycznych gadżetów.

O wydarzeniach będziemy informować państwa na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce PROGRAM ENGLISH TEACHING.

Ten wpis został opublikowany w kategorii English Teaching. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz