PRZEDSZKOLAKI W BAWIALNI :)

PRZEDSZKOLAKI W BAWIALNI 

         W czwartek 9 marca br. dzieci z grupy „ Biedronki”,  „Motylki” i „Pszczółki” wraz z wychowawczyniami panią: Ewą Krzysztofek, Anną Marzec i Anetą Gruszczyńską wybrały się na wycieczkę do sali zabaw AQQ w Kielcach.

         W przeddzień wyjazdu przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas podróży, jak również podczas pobytu w sali zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Na miejscu czekały na nasze przedszkolaki: zjeżdżalnie, labirynty, tory przeszkód, ściana wspinaczkowa, trampoliny, interaktywna podłoga z grami Magic Floor, basen z piłeczkami. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi.

6-latki wzięły udział w warsztatach robienia pizzy. Każde dziecko uczyło się wałkować ciasto. Najważniejsze było jednak nakładanie składników, którego samodzielnie dokonały przedszkolaki. Na zakończenie dzieci w nagrodę za swoją pracę mogły zjeść przygotowaną przez siebie pizzę.

Natomiast 4 i 5-latki świetnie bawiły się w zajęciach grupowych z animatorem.

        Nasz radosny trzygodzinny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola, nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.

Aneta Gruszczyńska

FOTOGALERIA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz