Mali odkrywcy… :)

Mali odkrywcy – doświadczenia i eksperymenty w grupie ,,Tygryski’’

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż – a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!”

Konfucjusz

 W naszym Przedszkolu, raz w tygodniu, organizowane są warsztaty badawczo-eksperymentalne, które prowadzą nauczycielki pani Sylwia Górska i pani Małgorzata Wilk z grupy 3-latków.

Podstawowym celem warsztatów jest zaciekawienie dzieci zachodzącymi zjawiskami w otaczającym ich świecie. Mali badacze mają okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje.

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”.
Realizacja  warsztatów z pewnością przyczyni się do ogólnego rozwoju dziecka, umożliwi mu aktywne poznawanie świata zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i dążeniami.

Pierwszy eksperyment już za nami – Tęcza na talerzu.

Przy jesiennej pogodzie, zachmurzonej, deszczowej i ponurej postanowiliśmy poeksperymentować. A że szans na słonko nie było, wybór był prosty – robimy tęczę na talerzu. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały eksperyment. Zabawa była fantastyczna, w pełni bezpieczna i jadalna (może niekoniecznie zdrowa, ale czego się nie robi dla nauki ;-)).

Kolejną porcje eksperymentów poświęciliśmy „Kolorowym wybuchom”.

Jest kolorowo, jest wybuch… jest radocha:) Był efekt WOW…. Szybki i efektowny eksperyment – polecamy.

Prosta zabawa dla małych i dużych! Koniecznie wypróbujcie sami w domu.

Zobaczcie jak to wyglądało…

Sylwia Górska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz