Europejski Dzień Języków


W. Goethe  „Ile znasz języków – tyle razy jesteś człowiekiem”.

Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Dziś językowcy pani Sylwia Skrzyniarz i pani Jowita Prokop-Grzywna przy współpracy z ochotnikami z klasy IV i VI zorganizowały dla uczniów naszej szkoły specjalną akademię. Były piosenki, wiersze i scenki rodzajowe i quizy. Na korytarzu  zawisły  plakaty i hasła wykonane przez naszych uczniów promujące wartość uczenia się. Mieliśmy okazję wspólnie pośmiać się, pożartować i promować uczenie się języków,  które   jednocześnie    jest    wspaniałą    przygodą  i  okazją  do  spotkań   i   poznawania ludzi.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć,  przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

dscn7099

dscn7102dscn7104dscn7108dscn7106dscn7097

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz