Bajki i wiersze w naszej piosence

      Konkurs piosenki przedszkolaka 111_resize      28 kwietnia 2016 roku już po raz siódmy przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bolechowicach, wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły w Gminnym Konkursie Piosenki. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy były bajki i wiersze w  piosence. Konkurs organizowany był przez Przedszkole Samorządowe im „Pluszowego Misia” w Nowinach. Celem konkursu było:

– kształtowanie emocjonalnego stosunku do książki, jako źródła przeżyć i wiedzy,

-kształtowanie postaw i rozumienie wartości uniwersalnych np. piękna, dobra, miłości, przyjaźni,

– rozwijanie muzykalności i zainteresowania piosenką o tematyce bajkowej,

– integracja dzieci ze wszystkich przedszkoli,

– współzawodnictwo w atmosferze  wesołej zabawy,

        Udział mogli brać soliści, zespoły lub całe grupy w poszczególnych kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (3-4 lata),oraz dzieci starsze (5-6 lat). Jury w składzie Pan Sebastian Nowaczkiewicz-Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Pan Henryk Panas emerytowany nauczyciel muzyki, oraz Pan Przemysław Żmiejko reżyser Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oceniało atrakcyjność repertuaru, interpretację utworu, wykonanie, oraz muzykalność i warunki głosowe. Dzieci  z dużym zaciekawieniem oglądały występy swoich kolegów i koleżanek. Uroczystość wzbogacały zabawy integracyjne przy muzyce. Dzieci z najstarszej grupy przygotowanie przez panią Ewę Krzysztofek i panią Sylwię Górską za swój przepiękny występ z układem tanecznym  przy piosence „Lubimy bajki” zdobyły wyróżnienie.  Pozostałe grupy zaprezentowały się w następujących utworach:  grupa 4-latków „Motylki” przygotowane przez panią Annę Marzec „Na wyspach Bergamutach”. Grupa 3- Latków „Pszczółki” pod kierunkiem pani Anety Gruszczyńskiej „Pszczoły. Dzieci zaśpiewały piosenki głośno i dynamicznie, za swoją ciężką prace przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

               Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Alina Banasik podziękowała nauczycielom i dzieciom  za zaangażowanie i  wspaniałe przygotowanie się do uroczystości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz