Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka 28

        4 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach dołączyły do grona przedszkolaków podczas uroczystego pasowania. Dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola był to pierwszy publiczny występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

       W  uroczystości tej udział wzięli m.in. Sekretarz Gminy Sitkówka –Nowiny Pani Izabela Dziewięcka , Pan Tomasz Gruszczyński Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, Rada rodziców, oraz najbliżsi naszych przedszkolaków rodzice wraz z dziadkami. Jako pierwsze zaprezentowały się 3-latki pod kierunkiem pani Anety Gruszczyńskiej. Dla najmłodszych dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie, z uśmiechem na twarzach w strojach „pszczółek” recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. W drugiej kolejności zaprezentowała się grupa 4- latków pod kierunkiem pani Anny Marzec. Wykonały one piękny taniec do piosenek zespołu „Tabb and sound’ n’ grace tytuł „Dach”, „Duszki leśne”, oraz „Pada deszcz”. Dzieci z najstarszej grupy „Biedronki” przygotowane przez panią Ewę Krzysztofek i panią Sylwię Górską zamieniając się w prawdziwych artystów przedstawiły przepiękny układ taneczny z materiałem do utworu pt. „Mam tę moc, kraina lodu”, oraz  muzyki Yanni  – „One Man’s Dream” . Dzieci były bardzo przejęte, ale poradziły sobie doskonale. Do wspaniałego układu tanecznego pięknie komponowały się stroje dzieci wykonane przez wychowawczynie. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy, a występy cieszyły i wzruszały.

        Po skończonej części artystycznej odbyła się „ceremonia” pasowania przez Pana Dyrektora na dzielnych przedszkolaków symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, zostały również poczęstowane cukierkami od Pana Wójta i Rady Rodziców .  My jako wychowawczynie grup odczuwamy dumę z tego dnia, w wszystkim przedszkolakom życzymy uśmiechu na każdy dzień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz