11 listopada

11_listopada

            Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe, obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. W 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję- Polska odzyskała Niepodległość. Dziś 11 listopada 2015 obchodzimy to święto  po raz 97.

Niestety niewiele osób ma pomysł na kreatywne spędzenie święta 11 listopada. Wielu z nas zostaje w tym czasie w domu przed telewizorem, niektórzy wyjeżdżają na grzyby, a jeszcze inni leniwie idą do kina lub do restauracji. Są jednak i tacy, którzy mają własne, interesujące pomysły lub też aktywnie angażują się w lokalne inicjatywy obchodów tego święta.

Nasza szkoła  również włączyła się w upamiętnienie jakże ważnej dla nas rocznicy. Od kilku dni w szkole i przed szkołą wiszą flagi państwowe, a  każdy korytarz mieni się od biało – czerwonych barw. W dniu jutrzejszym, tj. 12. 11. 2105r. natomiast, odbędzie się uroczysty apel pt. „Nasza Niepodległa”, a na przerwach śródlekcyjnych, przez naszych uczniów, śpiewane będą, polskie pieśni legionowe i patriotyczne. Wszystkich mieszkańców Bolechowic i Woli Murowanej serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w obchodach 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i do wzięcia udziału w jutrzejszych szkolnych obchodach tego święta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz