PIERWSZAKI 2015/ 2016 – ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

           20 października uczniowie klasy pierwszej wraz z nauczycielami: p. Agnieszką  Porzucek,  p. Martą Czwartosz – Mołas i p. Renatą Zaczyńską uczestniczyli w corocznej akcji propagującej bezpieczeństwo na drodze i zdrowy styl życia. Spotkanie odbyło się w Kielcach w Galerii Korona.   Dzieci dowiedziały się, między innymi, jak dbać o swoje zdrowie, jak się odżywiać, poznały pracę ratowników PCK, a dzięki przedstawicielom Policji, utrwaliły zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Na spotkaniu obecni byli również strażacy, którzy opowiadali najmłodszym o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy.  

Podczas imprezy uczniom towarzyszyła maskotka- jeż o imieniu Edek, w tej roli Jacek Stachurski), który razem ze swoim przyjacielem Wojtkiem Stachurskim w zielonym patrolu kontrolują las. Po drodze spotykają ich różne, niebezpieczne przygody. Te wydarzenia to pretekst, by pierwszaki dowiedziały się co mają robić, a czego nie, by zdrowo i bezpiecznie żyć.

Cennych wskazówek udzielali, a potem z nich przepytali: Sylwia Rutka i Michał Kwieciński z Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża, Iwona Widłak ze Szpitalika Dziecięcego, Kasia Klepacz, Wojciech Wąsik i Piotr Pańczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz policjanci: Mariusz Bednarski i Robert Nyga.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek w postaci opaski odblaskowej od kieleckiego Wydawnictwa MAC EDUKACJA oraz godzinny bilet na zabawę w Happy Land, gdzie dzieci udały się na zdjęcia klasowe ( zostaną one opublikowane 3 grudnia wraz z „ Echem Dnia”).

Ostatnim punktem tego spotkania była wizyta w Multikinie, gdzie uczniowie oglądali film animowany. Była to pierwsza dłuższa wycieczka naszych pierwszaków. Mamy nadzieję, że wiele innych, ciekawych doświadczeń, jest jeszcze przed nimi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz