Wizyta Ministra MON Beaty Oczkowicz – Bądź sprawny jak żołnierz

Beata Oczkowicz 32

            Dnia 12 października 2015 r. Szkołę Podstawową w Bolechowicach odwiedzili wyjątkowi goście: Podsekretarz Stanu, Wiceminister Obrony Narodowej- Beata Oczkowicz w towarzystwie Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach- pana pułkownika Wiesława Święchowicza, pana kapitana Krzysztofa Blicharskiego i kapitana Jacka Stefaniaka z WKU z Buska – Zdroju.

Naszych gości, w imieniu  całej społeczności szkolnej powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach- pan mgr Tomasz Gruszczyński.

Podczas  spotkania Pani Minister wraz żołnierzami opowiadała na czym polega trudna praca żołnierza i jak bardzo jest to odpowiedzialne zajęcie. Uczniowie naszej szkoły mogli na własnej skórze przekonać się, że nie jest ono łatwe  biorąc udział w konkursie w ubieraniu stroju bojowego na czas. Najlepsza w tej konkurencji okazała się uczennica klasy V – Sylwia Lasota, której to pani Minister wróży wielką karierę w Wojsku Polskim. Pani Minister nie przyjechała do dzieci z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Niej cenne nagrody i upominki. W dalszej części spotkania żołnierze zaprezentowali uzbrojenie naszej armii (m.in. rosomaki, helikoptery czołgi, samoloty, okręty).  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały informacji na temat sprzętu wykorzystywanego przez Wojsko Polskie podczas misji pokojowych.

Pan pułkownik Święchowicz  przedstawił uczniom umundurowanie wojskowe. Dzieciaki dowiedziały się, że inaczej wygląda mundur galowy, inaczej mundur wyjściowy, a jeszcze inaczej umundurowanie ćwiczebne. Pan pułkownik opowiedział o różnorodności umundurowania w zależności od rodzaju wojska.

Największe zaciekawienie i  emocje towarzyszyły dzieciom podczas prezentacji broni. Chętni uczniowie mogli dotknąć broń, założyć beret, rogatywkę czy maskę przeciwgazową.

Po części oficjalnej spotkania nie zabrakło czasu na zdjęcia  naszych uczniów z  Panią Minister. – Macie zdolną młodzież  mówiła na koniec Pani Beata Oczkowicz. – Dziękuję Panu Dyrektorowi  i nauczycielom za zaangażowanie w zorganizowanie spotkania i życzę wielu sukcesów i owocnej pracy.

– Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej i cieplej atmosferze. Uczniowie naszej szkoły z pewnością na długo zapamiętają tę wizytę– komentował na gorąco tuż po wizycie, Pan dyrektor – Tomasz Gruszczyński

Pobyt w naszej szkole Pani Minister zakończyła, dokonując pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz