Jesienny Rajd klas IV – VI

Rajd pieszy

           Dnia 23.09.2015r uczniowie klasy IV, V i VI uczestniczyli wraz z wychowawcami w Jesiennym Rajdzie pieszym. Wycieczka została zorganizowana jako jeden z punktów realizowanego przez Naszą Szkołę wewnątrzszkolnego projektu „Sport i Zdrowie”.

     Projekt ma na celu m.in. propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, którego nieodłącznym elementem jest aktywność fizyczna. Rajd  miał na celu wskazanie dzieciom, że  piesze wycieczki są bardzo ciekawym i zdrowym sposobem spędzania czasu.

      Wycieczka rozpoczęła się od parkingu przy Jaskini Raj. Uczniowie przeszli najpierw czerwonym szlakiem wiodącym przez las do szosy w kierunku Szewc.  Następnie, w wyśmienitych humorach, bez oznak zmęczenia, grupa ruszyła dalej, wzdłuż miejscowości Szewce, do Świetlicy Wiejskiej.

     Kolejnym etapem rajdu było dotarcie od miejscowości Szewce do niebieskiego szlaku. Ten odcinek uczniowie przeszli dość szybko tym bardziej, że droga wiodła malowniczymi okolicami pomiędzy Szewcami a Jaskinią Raj i Czerwoną Górą.

     Po krótkim  odpoczynku przeznaczonym na posilenie się i zregenerowanie sił uczestnicy rajdu wkroczyli na niebieski szlak prowadzący do Jaskini Raj i miejscowości Czerwona Góra. Na tym odcinku drogi uczniowie odczuwali już zmęczenie, jednak nastroje w grupie panowały jak najlepsze. Nie dziwi więc fakt, że szybko dotarli na parking w Czerwonej Górze, skąd autobus zabrał uczestników rajdu z powrotem do szkoły.

    Niewątpliwie udział w jesiennym rajdzie nie był czasem straconym. Odbył się w pierwszy dzień jesieni, pogoda była słoneczna, wręcz letnia. Ponadto w czasie odpoczynku realizowane były treści z przyrody dotyczące m.in. rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów, pięter roślinnych w lesie.

     Organizatorzy wycieczki mają nadzieję, że nie jest to ostatnia piesza wyprawa w tym roku szkolnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz