Niezwykła lekcja w średniowiecznym grodzie w Siedlcach

        Siedlce Gród 2

       02 czerwca 2015 r. przedszkolaki wraz z wychowawczyniami: Ewą Krzysztofek, Anną Marzec, Anetą Gruszczyńską i Sylwią Górską wybrały się na wycieczkę do grodu w miejscowości Siedlce. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, z których najciekawsze były: kuźnia, wioska rycerska, gród, broń biała oraz broń strzelecka z okresu od V do XV wieku. Dzieci wysłuchały także ciekawego wykładu na temat historii oręża połączonego z pokazem kowalstwa. Wewnątrz pokrytej gontem kuźni można było zobaczyć historyczne zbroje rycerskie, tarcze, topory, noże, groty włóczni, miecze, maczugi, a także widły bojowe. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję przymierzyć zbroję, hełm oraz kolczugę.

Na terenie obiektu znajdują się też wierne repliki starych armat oraz liczne rzeźby stanowiące 18 figur drewnianych rycerzy z różnych epok historycznych. Wiszą tu również skóry dzikich zwierząt, a prawdziwą perełką jest stuletni miech kowalski, kowadło, a także piec – podziwiany przez najmłodszych. W średniowiecznym grodzie w ramach zajęć edukacyjnych zorganizowane zostały dla nas pokazy kowalstwa, bicia pamiątkowych monet, a także pokazy strzelania z łuku.

Atrakcji było bardzo wiele, a jak wiadomo pobyt na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, dlatego też na koniec odbył się poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek. Czas upłynął dzieciom bardzo szybko i wszyscy w dobrych nastrojach wróciliśmy do przedszkola. Nasza wycieczka to prawdziwa żywa lekcja historii. Okazała się tak interesująca, że na pewno wszystkim na długo zapadnie w pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz