Wycieczka do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl”

          25 maja 2015 roku uczniowie klas: I„a”, I„b”, II i III, pod opieką wychowawczyń: p. Agnieszki Wypych, p. Moniki Osuch, p. Magdaleny Misztal i p. Anny Majchrzyk wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie.

Ośrodek Pomocy Dzikim Zwierzętom to fundacja, która powstała w 2000 r. „Ptasi Azyl” jest wyjątkowym miejscem. Trafiają tam głównie dzikie zwierzęta, potrzebujące pomocy człowieka. Celem fundacji, oprócz leczenia i rehabilitacji podopiecznych, jest również poszerzanie wiedzy o zagrożeniach środowiska, budzenie u dzieci zainteresowania przyrodą oraz kształtowanie postaw polegających na rozumieniu i poszanowaniu praw zwierząt.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać wszystkich pensjonariuszy „Ptasiego Azylu”, wśród których znalazły się: gołębie, bociany, jerzyk, myszołów, kruk, płomykówka, jeż, wiewiórka oraz wiele innych. Bezpośrednie obcowanie z naturą sprawiło dzieciom wiele radości. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu dzikich ptaków oraz zwierząt, które znalazły schronienie w Azylu. Po części edukacyjnej nie zabrakło także czasu na świetną zabawę na malowniczo położonym placu zabaw.

Wspaniała, plenerowa lekcja przyrody, ciekawe pogadanki na temat zwierząt, wspólna zabawa oraz grillowanie z pewnością na długo pozostaną w pamięci Naszych uczniów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz