Zajęcie otwarte w przedszkolu w grupie 4 –latków ,,Pszczółki”

                  „Wiosna tuż, tuż.”  

                Dnia  19. 03.2015r. grupa dzieci 4-letnich „Pszczółki” pod kierunkiem  swojej wychowawczyni pani Ewy  Krzysztofek   zaprezentowała swoim  młodszym kolegom z pozostałych grup montaż słowno-muzyczny pt. „Wiosna tuż, tuż.”

    Ten dzień, miał na celu przybliżenie dzieciom tradycji związanych z pożegnaniem zimy i przywitaniem wiosny. Innym nie mniej ważnym celem była integracja dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych jak również  umiejętność dzielenia się swoją  wiedzą i 

umiejętnościami z innymi nauczycielami. Dlatego też na to zajęcie zostały zaproszone dzieci  z przedszkola wraz ze swoimi  wychowawczyniami  oraz Dyrektor Szkoły Pan Tomasz Gruszczyński.

      Pani Wiosna w towarzystwie bociana, żaby, pszczoły i motyla przy dźwiękach muzyki Edvard Grieg – ,,Poranek” budziła i zapraszała wszystkich do zabaw i tańców integracyjnych. Przez cały dzień słychać było w przedszkolu rozśpiewane dzieci, które dźwięcznie powtarzały zapamiętane słowa piosenek i wierszy o tematyce wiosennej . Wszystkie elementy dekoracji  do zajęcia  wykonane zostały samodzielnie przez dzieci.

To dzień wyczekiwany chyba przez wszystkich. Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Wszyscy mamy nadzieję, że występy przedszkolaków wpłyną na szybkie nadejście wiosny i już wkrótce zieleń i słońce będą gościły nie tylko w naszych sercach, ale również i w przyrodzie.

////////////////////////

     W pracy nauczyciela ważne jest by przez cały czas doskonalił swoje metody pracy i umiejętności oraz poszerzał i odświeżał swoją wiedzę. Pojawiające się nowe metody pracy, innowacyjne spojrzenia na różnorakie problemy  w rozwoju dzieci i sposoby zaradzenia im zmuszają nauczyciela do  aktywności.  Podczas tych zajęć można podzielić się z koleżankami swoimi pomysłami i wiedzą, pokazać różnorodne metody i formy pracy z dziećmi.

Lekcje  otwarte  przeprowadzane  dla  innych  nauczycieli  są bardzo ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

                                                                                                                                   E.Krzysztofek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oddział Przedszkolny, Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz