Wyróżniene w konkursie Moja Polska w 2050 roku

SKANOWANIE0001_zmień nazwę

     Uroczyste podsumowanie okręgowego konkursu plastycznego i literackiego ” Moja Polska w 2050  roku” odbyło się dnia 08.04.2014r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Organizatorem konkursu był Parlamentarny Zespół ds. Dzieci oraz Artur Gierada, poseł na Sejm RP. W skład jury  wchodzili przedstawiciele Gazety Wyborczej, Echa Dnia, Telewizji Polskiej i Kuratorium Oświaty.

Intencją organizatorów Konkursu „Moja Polska w 2050r.” było  pobudzenie rozwoju wyobraźni i kreatywności wśród dzieci i młodzieży poprzez skierowanie ich uwagi na otaczającą rzeczywistość oraz zachodzące obecnie i powstające w wyobrażeniach i marzeniach przyszłe zmiany. Natomiast cel konkursu to wywołanie refleksji nad teraźniejszością oraz przyszłością własnego kraju.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, do organizatorów napłynęło przeszło 100 prac, a więc konkurencja była ogromna. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie.

Nasza szkoła jako jedyna reprezentowała Gminę Sitkówka – Nowiny, dlatego w uroczystości uczestniczył Pan Wójt Stanisław Barycki, a także Dyrektor Szkoły pan Tomasz Gruszczyński. W konkursie plastycznym i literackim łącznie wzięło udział 11 bolechowickich uczniów. Wśród wyróżnionych i  nagrodzonych prac nadesłanych z całego województwa świętokrzyskiego znalazła się także praca plastyczna ucznia klasy II Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – Olafa Furtaka. Olaf wykonywał pracę pod czujnym okiem nauczyciela, jak również pod kontrolą mamy, która go zawsze wspiera we wszystkich działaniach.

Olaf od małego  dziecka posiada zdolności plastyczne, które odziedziczył po mamie. Także starszy brat Olafa- Maksymilian jest utalentowany plastycznie i wraz z nim bierze udział we wszystkich konkursach, w których to często zajmują czołowe miejsca- podkreśla Dyrektor Szkoły- pan Tomasz Gruszczyński.

– Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ napłynęło wiele ciekawych prac, wykonanych różnorodnymi technikami i z wielkim zaangażowaniem. Ocenie podlegała nie tylko estetyka, ale też pomysłowość i kreatywność.- mówił po zakończeniu uroczystości Włodarz Gminy Sitkówka – Nowiny, Pan Stanisław Barycki.

Podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu „Moja Polska w 2050 roku” swoje umiejętności prezentowali także soliści ze Studia Piosenki Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami. Uczniom Szkoły Podstawowej w Bolechowicach dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz