Początek roku to okres karnawału – Dzień Babaci i Dziadka

Początek roku to okres karnawału, ale również czas świętowania naszych ukochanych seniorów:  Dnia Babci i Dziadka

22 stycznia w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyła się na tą okoliczność specjalna  uroczystość przygotowana przez wychowawców oddziału przedszkolnego: p. Ewę Krzysztofek, Monikę Osuch i Anetę Gruszczyńską. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. Ewa Krzysztofek.

Akademia rozpoczęła się planowo o godzinie 16.00.  Przybyli licznie zgromadzeni goście. Sala gimnastyczna wypełniona była jak zwykle po brzegi.

Wystrój Sali w stylu retro zaaranżowany wkładem pracy wszystkich nauczycieli przykuwał uwagę, a w tle słychać było piosenkę pt „Kawiarenki” znanej wszystkim wokalistki Ireny Jarockiej.

Dyrektor Tomasz Gruszczyński przywitał ciepłymi słowami naszych jubilatów jak również gospodarza gminy Wójta Stanisława Baryckiego wraz z małżonką, obecnych radnych i sołtysów.

Występy rozpoczęły się od prezentacji przedszkolaków –3 latków  przygotowanych przez panią E. Krzysztofek. Dzieci wykazały się dużą umiejętnością rozpoznawania i nazywania podstawowych figur geometrycznych układając z nich postacie babci i dziadka. Najmłodsze dzieci zatańczyły polkę, natomiast 5 – 6 latki  kazaczoka.  Wszystkie grupy przedszkolne podziękowały ukochanym dziadkom za opiekę i ciepło słowami wyrażonymi w wierszach i piosenkach.

Urozmaicony program artystyczny przygotowany pod opieką p. Anny Koprowskiej i p. Wioletty Jantury przedstawili uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Był alfabetyczny koncert życzeń przeplatany piosenkami  oraz tańcem z pomponami do przygotowanej choreografii tanecznej. Dzieci dumnie zaprezentowały samodzielnie wykonane kosze z kwiatami, które zostały wręczone tuż po przedstawieniu. Wyrazem okazanej miłości były wykonane na zajęciach świetlicowych upominki, które zostały wręczone przez wnuków.

 Dzieci z klas I – III pod opieką wychowawców: p .Magdaleny Misztal, Agnieszki Porzucek oraz p. Agnieszki Wypych wystąpiły  z repertuarem zimowych piosenek wystukując rytm na instrumentach muzycznych trójkątach i grzechotkach.

Podczas uroczystości chętni dziadkowie bawili się wspólnie z wnukami uczestnicząc w zorganizowanych przez wychowawców  przedszkola i świetlicy konkurencjach ujawniając swoje umiejętności sprawnościowe, taneczne i manualne. W zabawach towarzyszył nam zespół „Andrusy” wygrywając różne melodie

 Przez cały czas trwało losowanie szczęśliwego numerka, którego pomysłodawcą i sponsorem był Dyrektor SP w Bolechowicach. Zwyciężył numer 71. Szczęściarzem okazał się dziadek Wiktorii Lisowicz z grupy przedszkolnej 5  – 6 latków, który zaraz przekazał nagrodę wnuczce.

Wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców, nauczycieli oraz pana Dyrektora.

Jesteście dla nas przekazicielem życiowej mądrości, naturalnym drogowskazem dla dzieci, wnuków i innych osób, które jeszcze niepewnie stawiają pierwsze kroki na drodze życiowej.- mówił do Babć i Dziadków Pan Wójt Gminy Sitkówka – Nowiny Stanisław Barycki.

                                                 

Miejcie poczucie wartości dla całego społeczeństwa. By zawsze towarzyszyło Wam zdrowie i pogoda ducha.- życzył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, Pan Tomasz Gruszczyński.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy „ sto lat”.

 

      

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz