Konkurs plastyczny „Witamy jesień w świetlicy”

Uczniowie SP w Bolechowicach nadchodzącą jesień przywitali w świetlicy szkolnej ochoczo przystępując  do ogłoszonego konkursu plastycznego.  Otaczający nas pejzaż pożółkłych, spadających liści, czerwonych jarzębin i kasztanowych brązów był źródłem inspiracji  tematyki twórczej.   

Zadaniem uczestników było ukazanie obecnej pory roku z możliwością wykorzystania darów jesieni oraz wybranych technik plastycznych.

Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci  do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności

Efekty mogliśmy podziwiać oglądając ekspozycję wykonanych prac plastycznych w dniu 17.10.2013r. na apelu szkolnym, który był podsumowaniem naszych działań. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.

Dwunastu laureatów z rąk wychowawców świetlicy szkolnej pani Anny Koprowskiej i Wioletty Jantury otrzymało pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wszystkie prace  były wyjątkowo ciekawe i oryginalne… Cieszy nas, że dzieci  są tak wrażliwe na piękno otaczającej nas przyrody. To bardzo ważne. Musimy otaczać ją opieką i dbać, by nie została zniszczona i zawsze była tak kolorowa.

Gratulujemy laureatom konkursu i zachęcamy wszystkich do dalszych plastycznych poszukiwań.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz