Wizyta Policjanta w Szkole

W naszym przedszkolu  duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci  mówi Tomasz Gruszczyński  Dyrektor Szkoły  w Bolechowicach .Na początku każdego roku szkolnego nasze dzieci poznają przedszkole oraz drogę do przedszkola, wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Sierżanta Sztabowego pana Mariusza Bednarskiego .

 Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał  również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji, możliwość obejrzenia radiowozu, oraz przymierzanie czapki. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W podziękowaniu za to szczególne spotkanie dzieci wręczyły policjantowi własnoręcznie wykonane obrazki. Nie zabrakło też drobnych upominków. Dzieci otrzymały od funkcjonariusza  odblaskowe kamizelki i znaczki.

 Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz