Drapieżne oblicza Ziemi

Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Tegoroczna XIV edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Drapieżne oblicza Ziemi”.
Uczniowie naszej szkoły w ramach koła plastycznego wykonywali prace ukazujące największych drapieżników w historii Ziemi, jak również naturalne katastrofy z przeszłości geologicznej. Dzieci pracowały pod kierunkiem Katarzyny Pabian – nauczyciela plastyki i przyrody. Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych. Marcelina Szymonek z klasy V otrzymała wyróżnienie a Jakub Porzucek – uczeń kl. IV nagrodę I w konkursie plastycznym. Jest to olbrzymi sukces naszych uczniów, gdyż ich prace zostały wybrane z ponad 500 nadesłanych do Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielcach.

Uroczystości półfinałowe odbyły się 17 maja 2013r. o godz. 12.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Poziom nagrodzonych prac był bardzo wysoki. Spoglądając na wystawę, Jakub długo patrzył z niedowierzaniem na swoją pracę, pod którą widniał napis I nagroda w konkursie. Zwycięzcy gratulował sam dr Piotr Szrek z Muzeum Geologicznego w Warszawie – odkrywca tropów tetrapoda z Zachełmia.

Jakub Porzucek jako laureat konkursu plastycznego wraz z opiekunem – Katarzyną Pabian w nagrodę wyjadą na 3–dniową wycieczkę do Warszawy. W Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie 6 VI 2013r. odbędzie się finał polsko-litewski konkursu plastycznego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz