Świeć przykładem

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolechowicach wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Gazetę Wyborczą i Radio Kielce. Przedsięwzięcie pod hasłem „Świeć przykładem” miało na celu promowanie bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie listu do kierowcy (np. ojca, mamy, dziadka, wujka) by przestrzegał zasad bezpieczeństwa drogowego na wsi i w mieście oraz ułożenie wiersza zachęcającego do noszenia odblasków. Liczba prac, jaką mógł nadesłać jeden uczestnik konkursu nie była ograniczona. Wpłynęło ponad 1800 prac. Ich autorami są uczniowie szkół podstawowych z całego województwa.

Komisja w składzie:

  • Nadkom. Tomasz Sołtysik – Naczelnik WRD KWP w Kielcach –przewodniczący
  • Podinsp. Anna Zielińska-Brudek – WRD KWP Kielce
  • Asp. Artur Putowski – WRD KWP Kielce
  • Michał Piechota – WORD w Kielcach
  • Robert Szwagierczak – kier. Wydziału Prewencji Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego KRUS w Kielcach
  • Barbara Krzemińska– wizytator KO w Kielcach
  • Anna Bilewska – wizytator KO w Kielcach

Po zapoznaniu się z pracami komisja wyłoniła zgodnie z kryteriami regulaminu zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach. Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – Magdalena Bukowska otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej klas IV-VI: wiersz. Madzia napisała 6 wierszy zachęcających inne dzieci do noszenia odblasków.

„Ten rok, świętokrzyscy policjanci ogłosili rokiem pieszego. Nieprzestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa, między innymi przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, to główne przyczyny wypadków”- podkreśla aspirant Artur Putowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz