Raport z akcji „Wszystkie Kolory Świata II”

Zebrana kwota: 1807 zł

Opis akcji:

Czy pomaganie jest przyjemne? Czy szmaciana laleczka może uratować życie? Uczniowie naszej szkoły zdecydowanie odpowiedzieli TAK! I dlatego też uczniowie naszej szkoły zdecydowali się zaangażować w akcję UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.

W listopadzie 2012r. nasza szkoła przystąpiła więc do II edycji tejże ogólnopolskiej akcji edukacyjnej.

Pod koniec listopada koordynator akcji pani Sylwia Skrzyniarz oraz pani Agnieszka Wypych (opiekun Szkolnego koła PCK, również przyłączyła się do akcji) przedstawiły uczniom założenia i cele programu.

Na początku grudnia zorganizowano spotkanie wszystkich uczniów, na którym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Julia Wypych i Magdalena Bukowska przedstawiły informacje o poszczególnych kontynentach i krajach. Został zaprezentowany film oraz pokaz multimedialny dotyczący projektu, którego głównym celem było uszycie przez uczniów laleczek, które pozwolą pomóc dzieciom z afrykańskiego CZADU . Już wtedy prawie wszyscy chętni uczniowie zdecydowali z jakiego kraju będzie pochodzić ich laleczka.

Uczniowie dostali materiały związane z akcją – wzór laleczki, akt urodzenia do uzupełnienia oraz zakładki.

W przygotowaniu modeli laleczek (na podstawie szablonu otrzymanego od UNICEF) pomogła nam pani krawcowa Agata Szymonek.

Następnie dzieci przystąpiły do upiększania swoich lalek. Dekorowały je zgodnie z własnym pomysłem. Zaangażowanie dzieci przerosło nasze oczekiwania. Powstały wspaniałe szmacianki, a każda ze swoją indywidualną tożsamością. Dzieci same wybrały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, dane umieściły w specjalnym „akcie urodzenia”. Tak przygotowane laleczki stały się symbolem pomocy dla dzieci z Czadu. Razem uszyto 20 laleczek.

Podsumowanie akcji nastąpiło 27 lutego 2013 na specjalnie przygotowanej uroczystości. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu „Kolorowy pociąg”. Goście ze skupieniem i wzruszeniem obejrzeli przejmujący film, prezentację multimedialną dotyczącą projektu oraz „odbyli” magiczną podróż po kontynentach, w którą zabrali ich uczestnicy „Kolorowego Pociągu”- Uczniowie przedstawili kulturę i stroje charakterystyczne dla dalekiej północy, czarnego lądu, Ameryki i Azji… Nie zabrakło również piosenek Majki Jeżowskiej. Utwory Kolorowe dzieci i Wszystkie Dzieci nasze są… jeszcze długo rozbrzmiewały w naszych głowach…

Po przedstawieniu zlicytowano poszczególne laleczki. Kwota, którą uzbieraliśmy to 1807 zł. Pieniądze zostaną przekazane wraz ze sprawozdaniem z przebiegu akcji na konto UNICEF Polska.

Akcja pomocy dzieciom z Czadu była czymś wyjątkowym i pozostanie nam jeszcze długo w pamięci…

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz projekt.

Dziękuję p. Agnieszce Wypych – opiekunce koła PCK – za włączenie się do projektu „Wszystkie Kolory Świata”.

Szkolny koordynator akcji
Sylwia Skrzyniarz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz