Dzień Edukacji Narodowej

„Wdzięczni za Wasz trud, troskę i cierpliwość” – pod takim hasłem 15 października 2012 roku w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Do szkoły przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy –pani Izabela Dziewięcka, Dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli-pan Grzegorz Toporek, radna Wiesława Janus i sołtys Bolechowic Zbigniew Jantura. W akademii brała również udział Rada Pedagogiczna, na czele z Panem Dyrektorem Tomaszem Gruszczyńskim, a także pracownicy obsługi. W spotkaniu tradycyjnie uczestniczyli też rodzice naszych uczniów.

Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Magdaleny Krzyważni. Odtworzyli w nim słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Po wysłuchaniu wierszy i piosenek pani sekretarz, w imieniu Wójta Stanisława Baryckiego, przekazała nagrodę panu dyrektorowi Tomaszowi Gruszczyńskiemu za serce, trud włożony w rozwój szkoły i wzorowe prowadzenie placówki oświatowej.

Za wkład włożony w efektywną pracę dydaktyczno-wychowawczą i pracę na rzecz szkoły wyróżnieni zostali też nauczyciele i pracownicy obsługi: Bogna Kuźmuk, Agnieszka Porzucek, Agnieszka Wypych, Sylwia Skrzyniarz, Joanna Zawadzka, Bożena Litwin, Paulina Adamczyk.
Na zakończenie uroczystości słowa podziękowań, własnoręcznie zrobione kwiaty i życzenia nauczyciele otrzymali od uczniów i Rady Rodziców.

Akademia przebiegła w miłej, ale podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz