Wojewódzki Konkurs Pożarniczy

Komisja konkursowa wojewódzkich eliminacji XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują” spośród 600 nadesłanych prac z 70 gmin wybrała 20 najlepszych. Wśród nagrodzonych został Maksymilian Furtak, uczeń klasy pierwszej SP w Bolechowicach. Jako jedyny reprezentował gminę Sitkówka-Nowiny na oficjalnym wręczeniu nagród, które odbyło się 11 maja 2012r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. W tym roku w konkursie uczestniczyło 2,5 tysiąca uczniów z 368 szkół województwa świętokrzyskiego.
Za zajęcie II miejsca w kategorii wiekowej od 5 do 8 lat Maksymilian Furtak z rąk wojewody Bożentyny Pałki-Koruby otrzymał pamiątkowy dyplom i cyfrowy aparat fotograficzny. Dyplom za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymała również pani Anna Koprowska, nauczyciel świetlicy szkolnej pod której opieką i kierunkiem dzieci z klas I – III wykonywały prace plastyczne.
Gratulacje i wyrazy uznania znalezienia się wśród nielicznych zwycięzców na szczeblu wojewódzkim składali również zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Stanisław Woś, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł oraz Dyrekcja Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego życząc dalszych sukcesów, abyśmy mogli spotkać się znów za rok w kolejnej edycji tego konkursu.
Zwycięzcy oraz ich opiekunowie podczas przygotowanego poczęstunku mogli obejrzeć wystawę wszystkich nagrodzonych prac oraz podzielić się własnymi spostrzeżeniami, opiniami bądź refleksjami. Wkrótce wszystkie nagrodzone prace zostaną przesłane do komisji centralnej w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Na pamiątkę eliminacji wojewódzkich wszyscy laureaci otrzymali płytę CD ze zmontowanym materiałem filmowym.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz