„Strofy dla Babci i Dziadka”

Pod takim hasłem, dnia 25 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Bolechowicach, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Akademię otworzył występ dzieci z oddziału przedszkolnego, które wierszykami i piosenkami oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami dały wyraz swojej miłości i przywiązania do dziadków. Kolejnym punktem były występy dzieci z klas I-III (przygotowanych przez panie A. Wypych, A Porzucek, M. Krzyważnia i A. Koprowską), które zaprezentowały swoje umiejętności podczas recytacji i fantastycznie wykonanych piosenek, m.in. „Babciu kochana”, „Pojedziemy ciuchcią razem z babcią”, „Dziadkowe opowieści”. Uczniowie klasy trzeciej, w scenkach darmowych pokazali jak powinien zachowywać się dobry wnuczek. Uroczystość ta stała się również okazją zaprezentowania się na scenie naszych młodych poetów, którzy na tę okoliczność sami napisali poetyckie dedykacje dla babć i dziadków. To był wzruszający moment. Uroczystość urozmaicił występ szkolnego zespołu tanecznego. Uczniowie wykonali suitę tańców ludowych. Spotkanie zakończyło muzyczne „Sto lat” w wykonaniu uczennic z młodzieżowego zespołu ludowego działającego przy SP Bolechowice, wygrywających melodie na instrumentach klawiszowych, perkusji oraz gitarach elektrycznych. Dziadkowie mogli także spróbować smakowitych wypieków z ciasta drożdżowego i kruchych korzennych ciasteczek, które specjalnie dla gości upiekli uczniowie klasy IV i V (nadzorowani przez panie S. Skrzyniarz i K. Pabian).
– Wszystkim kochanym Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i wielu radosnych chwil spędzonych wspólnie z wnuczętami – tymi słowy Dyrektor Tomasz Gruszczyński podsumował całość imprezy.
– Po raz kolejny moi drodzy pokazaliście, że wartości rodzinne są dla was najważniejsze, potraficie okazywać uczucia i dzielić się nimi z innymi. Bardzo cieszy mnie fakt, że na nasze uroczystości przychodzi coraz więcej osób, że szkoła integruje społeczność niezależnie od wieku.

Wiersz Joanny Bukowskiej uczennicy kl. III

Moja babcia jest wspaniała
Co dzień chodzi w okularach
A gdy czasem mam frasunek
Babcia zawsze ma ratunek
Babcia znajdzie dla mnie czas
Właśnie taką babcię mam
Bo dziś Babciu, święto Twoje
Więc życzenia składam Tobie
Chcę Ci życzyć radosnych dni
I byś miała piękne sny
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
Żebyś miała w bród radości
Abyś z wnucząt się cieszyła
I w radości zawsze żyła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolne wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz